Додому Колонка редактора Що робити з бурштином? Прочитайте про це у Джека Лондона.

Що робити з бурштином? Прочитайте про це у Джека Лондона.

739
ПОДІЛИТИСЬ

Що робити з бурштином? Прочитайте про це у Джека Лондона
Вже чимало років триває бурштинова епопея на території Рівненської і Житомирської областей, куди вже з’їхалось багато людей з усієї України. Те, що тут заробляли прості селяни, це копійки в порівнянні з посередниками, замовниками та “кришувальниками” цього видобутку.
Про масштаби контрабанди нині говорять майже щоденні конфіскації, які обраховуються вже тоннами сонячного каменю та мільйонами доларів.
Що ж робити з цим? Нині йдуть дебати, готуються закони, вносяться різні пропозиції…
Хочу внести свою і я. Раз ми вже на стежці євроінтеграції і для нас еталоном демократії та порядку є Сполучені Штати Америки, то я б порадив нашим законодавцям та високопосадовцям ще раз прочитати захоплюючі оповідання і книги відомого американського письменника Джека Лондона, в яких він описував знамениту американську “золоту лихоманку”, коли тисячі людей зі всієї країни в різний, але контрольований спосіб, займали ділянки із золотоносними жилами і проводили видобуток. Намите золото вони здавали в державні обмінні пункти і отримували долари. Клондайк дав тоді Сполученим Штатам сотні новоспечених мільйонерів, збагатилась і держава.
Так, це було дуже давно, але хіба не можна нині на законних підставах організувати видачу ліцензій на видобуток бурштину, давши таким чином робочі місця і заробіток, в першу чергу, місцевим жителям. В подальшому ці ділянки переходили б у викуп чи в оренду спеціалізованим приватним і державним компаніям, так, як це є із земельними паями, коли селяни, які не в змозі обробляти їх, передають в оренду крупним сільськогосподарським підприємствам.
Звичайно, дану пропозицію можна визнати нерозумною, але хіба в нашій країні мало ще більш нерозумних ідей.

postaty_krimarenko_image004Представництво Бердичева на Чемпіонаті світу
22 серпня в столиці Китаю Пекіні відбудеться чемпіонат світу з легкої атлетики. Виконавши необхідний норматив у 228 сантиметрів потрапить в збірну команду України в дисципліні зі стрибків у висоту наш земляк, бердичівлянин Юрій Крімаренко.
Претендують на участь у світовому чемпіонаті в інших видах “королеви спорту” і Владислав Мазур та В’ячеслав Олішевський.

Володимир Кравченко.