Додому ІНФОРМАЦІЯ Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?

Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?

549
ПОДІЛИТИСЬ

Що потрібно для звернення до центру правової допомоги?
1. Зателефонувати до найближчого центру правової допомоги.
2. Проконсультуватися з центром правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів, які треба взяти із собою для попередньої консультації.
3. Скласти письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, завітавши до центру правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти співробітник центру.
4. Подати документи разом зі зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених законом категорій осіб, яка має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Чи якісно працюватиме адвокат, наданий державою?
Усі адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання, і надають безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до встановлених стандартів якості.
У разі коли людина не задоволена послугами адвоката, вона має можливість звернутися зі скаргою до центру правової допомоги або квафікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Якщо факт неналежного виконання адвокатом обов’язків підтвердиться, центр правової допомоги може прийняти рішення про його заміну, а квафікаційно­дисциплінарна комісія адвокатури – притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.

У яких випадках може бути відмовлено у наданні вторинної правової допомоги?
Відповідно до законодавства така правова допомога не надається, якщо:
– особа, яка звернулася за допомогою, не підпадає під категорію осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу;
– особа подала неправдиві відомості або фальшиві документи з метою віднесення її до однієї з категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу;
– вимоги особи про захист або відновлення прав особи є неправомірними;
– проблема, з якою звернулася особа, носить неправовий характер;
– законом не передбачено вирішення у судовому порядку проблеми, з якою звернулася особа;
– проблема, з якою звернулася особа, стосується прав іншої особи за відсутності документів, які б надавали право звернення від її імені;
– особою вже пройдено всі судові інстанції з метою вирішення цієї ж проблеми, але результат її не задовольнив;
– особа звертається за представництвом її інтересів у Європейському суді з прав людини.

Що таке безоплатна вторинна правова допомога?
Безоплатна вторинна правова допомога – це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

Які правові послуги можна отри ма ти в центрі правової допомоги?
– представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду в суді чи вже розглядається судом;
– складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді.
Ці послуги надаються адвокатами за дорученням центрів правової допомоги.

Як швидко призначить адвоката?
Упродовж 10­ти днів із дати отримання звернення особи з усіма необхідними документами центр правової допомоги.
повинен прийняти рішення про призначення адвоката, який вестиме справу, або надання обґрунтованої відмови у наданні безоплатної вторинної правової допомоги.
У разі прийняття позитивного рішення центр правової допомоги видасть доручення адвокату та повідомить про це особу, яка звернулась, телефоном або іншим способом.
Якщо справу можна вирішити самостійно, проконсультувавши особу або без звернення до суду, центр правової допомоги направить її до організації, яка надає необхідну правову консультацію для вирішення питання по суті.

Чи має особа платити, отримуючи безоплатну правову допомогу?
Роботу адвоката у справі оплачує держава. Тобто, для особи така правова допомога є безкоштовною. Ні адвокат, ні службові особи центру правової допомоги не мають права вимагати у людини жодної додаткової матеріальної винагороди за виконану роботу.

ВАЖЛИВО! Усі інші платежі, пов’язані із судовим розглядом справи, людині, яка отримує безоплатну правову допомогу, необхідно сплачувати самостійно (крім випадків, коли вона користується пільгами, передбаченими відповідними законами).
Безоплатна правова допомога – соціальна програма Уряду України, що гарантує простим людям ефективний захист їхніх прав.

Адреса найближчого центру правової допомоги:
Бердичівський місцевий центр з надання БВПД: м.Бердичів, вул. Житомирська, 43, тел. 4-14-42.

Чи кожен має право на безоплатну правову допомогу?
Право на таку допомогу мають:
– малозабезпечені особи (середньомісячний су куп ний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму);
– інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
– діти­сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвою насильства в сім’ї (через опікунів , батьків);
– особи, які претендують на статус біженця (до моменту прийняття рішення про надання такого статусу);
– ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, інваліди та учасники війни), члени сімей загиблих у воєнних діях, конфліктах та антитерористичних операціях (у разі порушення їхнього права на пільги та гарантії соціального захисту, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та за наявності у них посвідчення ветерана війни або члена сім’ї загиблого);
– особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або є жертвами нацистських переслідувань (лише стосовно питань, пов’язаних із відповідним соціальним захистом);
– особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання недієздатною особою, поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (протягом розгляду цієї справи у суді);
– особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку (протягом розгляду цієї справи у суді);
– реабілітовані особи (стосовно питань, пов’язаних із реабілітацією).

Куди звертатися для отримання безоплатної правової допомоги?
Надання такої допомоги забезпечують 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні.

Розташування та контакти центрів правової допомоги можна дізнатись на сайті www.legalaid.gov.ua, або в операторів гарячої лінії 0­800­213­103 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

Бердичівське міськрайонне управління юстиції.