Додому НОВИНИ Влада і громада Юлія Лефтер: “Асоціація міст України перетворюється на цирк”

Юлія Лефтер: “Асоціація міст України перетворюється на цирк”

792
ПОДІЛИТИСЬ

Країна, яка має сильні і процвітаючі міста, неодмінно буде мати успіх і на загальнодержавному рівні. “Сильна державна влада спирається на сильну асоціацію органів місцевого самоврядування, а слабка державна влада хоче мати ручну асоціацію, і це трагедія для держави”, – Андрій Садовий.

“Безперечно, керувати Асоціацією міст має мер, який своєю працею та вдалими реформами зміг якісно змінити життя своїх мешканців. Сьогодні Львів – це місто інновацій, перспектив і розвитку, чим приваблює гостей з усього світу. Львів із Садовим – це лідер ІТ-технологій, туризму та інвестицій. Логічно обирати лідером того, хто зможе поділитися успішним досвідом управління”, – поділилася своїми думками Юлія Лефтер.

23 січня було проведено загальні збори Асоціації міст України, на яких було обрано її очільником мера Києва Віталія Кличка. У 2012 році, перед обранням головою Асоціації міст України Юрія Вілкула, на прохання адміністрації президента був змінений статут. Тепер статут був змінений вдруге. Згідно з чинним статутом, головою міг стати мер з досвідом роботи не менше, ніж 4 роки. Цю норму було змінено, натомість тепер керівником асоціації зміг стати міський голова, який був обраний 2 рази. У новообраного найголовнішого мера не було 4-річного досвіду керування містом. Як відомо, Віталій Кличко вперше був обраний мером Києва у травні 2014 року і пробув на посаді приблизно 1,5 роки – до проведення всеукраїнських місцевих виборів. У листопаді 2015 року Кличко знову став міським головою столиці.

Отже, був обраний не досвідчений мер, а той, який був потрібен владі. При цьому, перед голосуванням за кандидатуру Кличка, прозвучала пропозиція розглянути також кандидатуру мера Львова Андрія Садового. Але голосування щодо його кандидатури не було. Пізніше Садовий заявив: “Коли колеги запропонували мою кандидатуру на посаду керівника Асоціації, ви навіть не винесли це питання на голосування. Те, що ми бачимо сьогодні тут, – це швидше нагадує театр, а не збори Асоціації міст”.

Місцеве самоврядування є дуже потужним, якщо воно є правильно скерованим – переконанні представники міст. “Раніше Асоціація міст була сильною структурою, уряд і Президент не просто прислухалися до асоціації – вони активно опиралися на асоціацію в своїй роботі. На превеликий жаль, зараз Асоціація стала дуже слабкою”.

Прес-служба БМО “Об’єднання “Самопоміч”
Вдовиченко Андрій