Додому НОВИНИ Влада і громада Юлія Лефтер: “Бердичів може залишитись без світла”

Юлія Лефтер: “Бердичів може залишитись без світла”

875
ПОДІЛИТИСЬ

Постановою Національної комісії від 28.12.2015 № 3141 передбачається, що розрахунки за електроенергію на потреби зовнішнього освітлення, здійснюватимуться за єдиним роздрібним тарифом із застосуванням коефіцієнта 0,6, замість 0,25. Так, видатки населених пунктів на вуличне освітлення зростуть у 2,4 рази.

В Бердичеві було дуже складно врахувати такий високий коефіцієнт при формуванні міського бюджету. Зараз нас ставлять перед фактом збільшити видатки з бюджету на освітлення в 2,5 рази. Отже, якщо бюджет Бердичева має кошти лише на половину потрібних витрат, то й кількість освітлених вулиць та площ в місті пропорційно зменшиться, особливо це стосуватиметься віддалених районів міста, в яких якість доріг завжди залишала бажати кращого.

Така тарифна політика НКРЕП є недалекоглядною та непослідовною. “Адже, я переконаний, що ніхто з уряду навіть не порадився з мерами міст та головами сільських та селищних рад”, – запевняє керівник фракції “Об’єднання “Самопоміч” у Верховній раді Олег Березюк. Самопоміч наголошує, що підвищення цін на електроенергію для зовнішнього освітлення вулиць, площ та місць загального користування в нічний час призведе до зростання злочинності, підвищення рівня травматизму населення, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод тощо. Окрім того, зменшення споживання електрики у нічний час спричинить збільшення пікового навантаження на енергосистему країни та зростання ціни на обслуговування, а тому і підвищення цін на саму електроенергію.

Самопоміч закликає НКРЕП терміново, не очікуючи негативних соціальних наслідків, скасувати постанову НКРЕП від 28.12.2015 №3141.

Крім того, ми пропонуємо встановити нульовий тариф на зовнішнє освітлення вулиць міста при використанні енергозберігаючих технологій. Це необхідно, щоб комплексно вирішити проблему забезпечення електроенергією вуличне освітлення та ефективно користуватись надлишками енергії. Так ми зможемо суттєво зекономити кошти для бюджету міста та країни в цілому.

Прес-служба “Об’єднання “Самопоміч”
Богдан Кицак