Додому НОВИНИ Влада і громада Яблунева плодожерка

Яблунева плодожерка

578
ПОДІЛИТИСЬ

Яблунева плодожерка (Cydia pomonella) поширена в усіх регіонах вирощування яблуні. Крім яблуні пошкоджує плоди груші, сливи, абрикосу, айви, персика, волоського горіха.

Метелик з розмахом крил 18-22 мм, передні крила бурувато-сірі з фіолетовим полиском, з численними поперечними хвилястими лініями; на кінцях крил по темно-бурій овальній плямі з трьома вигнутими бронзовими скибочками; задні крила бурувато-сірі; в спокійному стані крила складаються у вигляді даху. Яйце розміром 0,9-1 мм, округле, плескате, молочно-біле, напівпрозоре; на зеленому фоні листка або плода здається зеленуватим. Гусениця завдовжки 17-20 мм, зверху тілеснорожева, з боків і знизу світло жовта, голова й передньогрудний щит буро-коричневі. Зимують гусениці, які завершили живлення, у павутинних коконах під відсталою корою, щілинах підпор, у пакувальній тарі, сортувальних приміщеннях, плодосховищах, муміфікованих плодах, рослинних рештках та інших місцях. У молодих садах з гладенькою корою на деревах значне число гусениць зимує у верхньому (до 3 см) шарі ґрунту, переважно біля кореневої шийки.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ ІЗ ПЛОДОЖЕРКОЮ
Найбільш вразливою плодожерка є на етапі личинок. Проте,він триває недовго – декілька годин, а потім гусениця ховається у яблуках. Цікаво, що коли пошкоджений плід падає додолу, шкідник покидає його протягом 1-2 днів та приступає до пошуків нового “дому”. Через те, що боротись із метеликом досить складно, найкращим методом боротьби вважається профілактика:

  • необхідно зчищати кору з яблунь у місці знаходження лялечок;
  • варто пізньою осінню або ранньою весною перекопувати землю навколо дерев;
  • збирання опалих плодів – це запорука того, що гусінь не пошкодить здорові яблука.

Застосування інсектицидів – один із найефективніших методів боротьби проти плодожерки.

За довідками звертатись у Бердичівський пункт Фітосанітарного контролю по вул. Житомирська, 13, м. Бердичів.

С.В. Литвиненко, провідний спеціаліст
відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки.