Додому Колонка редактора Як поєднати пропозиції В’ятровича з думками людей?

Як поєднати пропозиції В’ятровича з думками людей?

532
ПОДІЛИТИСЬ

Нещодавно в приміщенні міськвиконкому відбулось позачергове засідання комісії з перейменування вулиць. Як заявила її голова Надія Мохно, депутат міської ради Олексій Побережний без погодження з членами комісії поїхав на засідання обласної топонімічної комісії і самочинно вніс зміни до 28 назв вулиць і провулків міста, тобто одноосібно проігнорував результати і думки комісії та мешканців багатьох вулиць.

На пропозицію представників громадських організацій, які різко виступили проти цього, було запропоновано поїхати в обласну державну адміністрацію і відстояти позицію міської комісії по перейменуванню.

Тому заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута скликав обласну комісію, яка і заслухала інформацію бердичівлян. Дебати вийшли настільки гарячими і бурхливими, що обласна топонімічна комісія вирішила працювати в закритому режимі. Після її засідання було вирішено, що, зокрема, вулиця Карла Маркса має стати Різдвяною, Чкалова – Степана Бандери, Лілії Карастоянової – гетьмана Мазепи. На що міський голова Василь Мазур сказав, що не можна йти всупереч рішень мешканців вулиць і якщо потрібно буде, міська комісія проведе повторне обговорення з громадою.

А Ярослав Лагута наголосив, що остаточне рішення по 19 спірних вулицях можна оскаржити в судах, або ж перейменувати на місцевому рівні.

На мою ж особисту думку, раз було прийнято рішення на вищому рівні прислухатись до пропозицій мешканців вулиць, то потрібно це і зробити. Інакше б дане повноваження було б надано директорові інституту Інституту національної пам’яті В’ятровичу, без всякого обговорення.

А про те, що ігнорування думки людей може призвести до напруги свідчить ситуація в Дніпропетровську, де міський голова Філатов попросив голову Верховної Ради Парубія призупинити підписання документа про перейменування Дніпропетровська в Дніпро.

Володимир Кравченко