Додому НОВИНИ Як стати підприємцем, знають у Красівці

Як стати підприємцем, знають у Красівці

373
ПОДІЛИТИСЬ

Потрібна велика ідея для успішного бізнесу. Для ведення успішного бізнесу потрібен досвід. Для успішного бізнесу потрібно багато грошей. Ці та подібного кшталту тези насправді є міфами, повіривши в які людина може зупинитися на шляху створення власної справи. Але! Часто 10-річний досвід – це лише одномісячний досвід повторений 120 разів. Малу справу можна розпочати з мінімуму, застосовуючи тільки власні знання, власну працю. Доступ до інтернету допоможе отримати необхідні знання для власного стартапу.

Власне такими прикладами розвіювали міфи у Красівській школі Семенівської громади на тренінгу зі створення соціального шкільного підприємства, що відбувся у рамках відповідного проєкту.

Учні та вчителі обговорили питання підприємницьких компетенцій та за допомоги тренера розробили бізнес-модель власного підприємства.

– Власне ми з дітьми вже маємо певний досвід підприємницької діяльності, працюємо над стратегією шкільного підприємства «Школа природи», – зауважив Юрій Балюк, керівник проєкту в Красівській школі. – Проте сьогодні ми узагальнюємо і систематизуємо свою попередню діяльність. Це дітям допоможе осягнути масштаб всього процесу та оцінити власну роль у команді.

На занятті учні репрезентували свій товар – саджанці плодово-ягідних культур, які вирощують із 2018 року, шукали нові шляхи збуту продукції та вчилися комунікувати з покупцями.

– Ми хочемо облаштувати кімнату для відпочинку, тренер допомогла нам шукати нові джерела фінансування нашої ідеї. А особисто мені у цьому проєкті сподобалося те, що я вперше у житті продавала. Думаю, мені це стане в нагоді у майбутньому. Мені запам’яталися слова тренерки, що підприємцями не народжуються, а стають, – розповіла Леонова Юлія, учениця 9 класу.

Згідно укладеного меморандуму про співпрацю зі школою, Бердичівська міськрайонна громадська організація «Добра справа» взяла на себе фінансову складову новоутвореного підприємства. Але через відсутність відповідної законодавчої бази СШП «Школа природи» і надалі буде лишатися лише бізнес-моделлю.

– Діти хоч і незрілі, але все, що закладається у дитинстві – то вже на все життя. У школі засвоюється інформація фундаментально, щоб дитина потім у дорослому віці могла вийняти той умовний файл для практичного застосування, – запевнила Вероніка Мишківська, тренер зі соціального шкільного підприємництва. – У Німеччині шкільні підприємства існують 25 років, звільнені від оподаткування і уроки підприємництва фінансуються громадами. Там розуміють, що уміння, набуті від участі в СШП, для того, щоб людина у дорослому віці могла себе самопрезентувати, самореалізувати, самозайняти. У нас є певні зрушення – у Житомирі, наприклад, діє близько 300 підприємств із ІТ-сфери, отже, є люди з підприємницькою компетентністю. Але у порівнянні з загальними тенденціями це лише стрибок у певній галузі, а в цілому необхідні зміни на законодавчому рівні, щоб чітко було прописано – школа може створювати підприємства і заробляти.

Довідково: Проєкт «Створення соціального шкільного підприємства на базі навчального майданчика – розплідника плодово-ягідних культур Красівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ц.Л.Посудевського Семенівської сільської ради Житомирської області» реалізується Бердичівською міськрайонною громадською організацією «Добра справа» у межах проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Івано-Франківській, Житомирській і Донецькій областях», що виконується Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини».