Додому НОВИНИ Як тебе не любити, Києве мій!

Як тебе не любити, Києве мій!

640
ПОДІЛИТИСЬ

Вже стало доброю традицією для адміністрації та профспілкової організації КНЗ “Бердичівська спецшкола-інтернат” подорожувати рідною Україною. У травні цього року працівники школи разом зі своїми родинами здійснили екскурсію до м. Києва. Таку можливість вони отримали завдяки підтримці і безпосередній участі міської профспілки освітян, яку очолює Цвєткова А.М. Екскурсантами були активісти профспілки: учасники художньої самодіяльності, зокрема, представники шкільного народного аматорського вокального ансамблю “Мальви” та народного танцювального колективу “Полісянка”, члени профкому, учасники та переможці шкільної та обласної виставки педагогічної майстерності, конкурсу “Найкращий шкільний двір” та “Батьківщина починається з тебе”, учасники спортивних змагань.

Програма екскурсії була дуже насиченою. Нам хотілося більше побачити, взнати, згадати, вже раніше бачене у Києві.

Неможливо передати враження від величі та краси Софіївського та Михайлівського соборів. Кожен православний бердичівлянин мріє побачити і відвідати ці святі місця. В Михайлівському соборі нам пощастило ще й бути слухачами Всеукраїнського фестивалю духовної музики “Пасхальні пісноспіви”. Невимовне враження!

Від соборів дороги ведуть до Майдану Незалежності. Привели вони і нас до місця, де відбулася Революція Гідності. Зараз Майдан оновився, але скрізь відчувається пам’ять тих подій, і тому ми повинні берегти цю тривожну пам’ять в серцях.

Екскурсія продовжилась на схилах Дніпра, біля відомої арки Дружби народів. Відвідали “Музей води”, де отримали багато цікавої і корисної інформації щодо унікальності і обмеженості цього ресурсу. В мальовничому Маріїнському парку ми встигли загадати бажання під “Деревом бажань”, побувати на містку закоханих, сфотографуватись біля пам’ятника справжньому коханню, історія створення якого нас дуже вразила. Цей витвір мистецтва увіковічив велике почуття, що зародилося під час Другої Світової війни між українською дівчиною Мокриною Юрзук, та італійським полоненим солдатом Луіджі Педуто. Їх познайомила і розлучила війна в австрійському таборі для військовополонених, куди Мокрину було вивезено на примусові роботи. Кохання, яке тривало два роки, Луїджі збереже у серці і пронесе через все життя і знайде свою Мокрину в Україні через 60 років, завдячуючи телепередачі “Жди меня”.

А ще Маріїнський парк є майданчиком для зйомок вітчизняних фільмів. Ми стали свідками знімального процесу серіалу “Східні ласощі”. Дехто встиг взяти автограф у відомих актрис Ольги Лук’яненко та Євгенії Лози та сфотографуватися з ними.

Наша столиця прекрасна у будь-яку пору року. Та весною вона особливо приваблює свіжою зеленню парків та бульварів. А ще саме в травні цвітінням бузку та магнолій вражає туристів Ботанічний сад. Нам вдалося насолодитись ароматом бузку, магнолій, ірисів, рододендронів та інших різноманітних рідкісних представників вітчизняної і навіть тропічної флори, які квітують у цю пору. Цікавою була виставка фіалок в одному із павільйонів, вражаючою рослинність в оранжерейному комплексі, захоплюючою фауна “Едемського саду”.

Ми дуже задоволені поверталися додому! Впевнені, що такі екскурсії не тільки сприяють вивченню історії рідного краю, а й згуртовують колектив.

Адже профспілковий девіз такий: “Тільки в єдності – наша сила!”

До нових екскурсій, дорога наша Профспілко!

Окрема подяка перевізнику Савчуку Андрію Миколайовичу за сприяння в організації екскурсії та водію Семераку Олександру Миколайовичу за професійність.

За дорученням членів профспілкової організації
Голова профспілкової організації
КНЗ “Бердичівська спецшкола – інтернат”
Козир М.В.