Додому НОВИНИ Яскрава подорож до Лядово

Яскрава подорож до Лядово

967
ПОДІЛИТИСЬ

Подарунком до останнього дзвоника стала для педагогів ЦПО ім. О.Разумкова екскурсія до Лядовського Свято-Усікновенського скельного монастиря. Рік наполегливої праці маже завершився і завдяки підтримці і безпосередній участі міської профспілки освітян, яку очолює А.М. Цвєткова, ми отримали чудову нагоду відпочити.

Лядовський монастир знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою. Мальовничий, розташований на високих крейдяних кручах з цілющими джерелами, з яких відкривається приголомшлива панорама долини Дністра, він вразив нас своєю оригінальністю та красою.

Я попросила учасників екскурсії описати подорож трьома словами. У відповідь чула: радість, захоплення, спокій на душі. Слухаючи отця Андріана, який провів для нас екскурсію та благословив, складалось враження, що ми знаходимось у казці – від тієї краси дух перехоплювало…

fY_C6B-ZY98Неподалік у Дністер впадає маленька річка Лядава, поряд з якою розташовано село з однойменною назвою. Історики називають Лядовську обитель дивним пам’ятником загадкового минулого, і відзначають її духовну та культурну значимість протягом більш ніж 1000-річної історії Православ’я на нашій землі. Складається враження, що у цьому місці поєдналися всі стихії – земля (гори), вода (Дністер) і повітря. А четверта стихія – це вогонь, що палає у душах вірян.

За переказами, заснований монастир у 1013 році. Серцем Лядівського монастиря вважається печера-келія, яку у вапняковій скелі видовбав Антипа родом з Любеча на Чернігівщині. Це вже була третя вирубана в камені печера майбутнього великого подвижника віри Христової, який згодом заснував Києво-Печерську лавру і його стали називати преподобним Антонієм Печерським. Кажуть, преподобний своїми руками вирубав п’ять печер, але тільки дві діючі – на Афоні і у нас, в Лядова (українське Поділля).

У XIX ст. була побудована печерна церква Усікновення Глави Іоанна Предтечі з дзвіницею, храм Св. Параскеви-П’ятниці, які частково збереглись і донині.

Предметом особливого поклоніння православних вірян на монастирській горі і в Лядовських храмах стали дві святині. Перша – кам’яний хрест для позначення, що територія монастирська, знаходиться під захистом Бога. Другою святинею є старовинна, дуже шанована ікона Усікновення чесної голови Хрестителя Господнього Іоанна. Вона з давніх часів вважалася чудотворною.

Але, чудодійною силу мають не тільки ікони, мощі, а також і три цілющих водні джерела. Ми мали згоду зануритися в монастирську купальню та напитися цілющої води з джерела, що багато віків тече скрізь скелі.

Сьогодні тут, на Лядовській горі, як і тисячу років назад, чисте повітря, тиша, спокій і благодать. Тут люди задовольняють свої духовні потреби через молитву, отримують душевний спокій, спілкуючись в тиші з Господом. Це місце залишилося непогасною лампадою на радість паломників і всіх нас, віруючих.

1108452На завершення чудового дня ми відвідали унікальний світломузичний фонтан, що у Вінниці. За своїми технічними характеристиками його можна порівняти лише із фонтаном в Дубаї. Ми побачили неповторне, яскраве, урочисте видовище!

Додому повертались задоволені, наповнені яскравими враженнями та почуттями віри, надії і любові…

Тетяна СОБОЛЬ,
керівник гуртка ЦПО ім. О.Разумкова