Додому НОВИНИ Культура Я вклонюсь своїй мові

Я вклонюсь своїй мові

489
ПОДІЛИТИСЬ

9 листопада ми відзначаємо День української мови і писемності. Рідна земля українська-материнська колиска рідної мови. Від матері мале дитя чує колискову, чує мелодійні ніжні звуки, що йдуть від самого материнського серця, чує чудові наспівані слова. В стінах рідної оселі, в дитсадочку, школі, коледжі, вузі молоду душу огортає її рідна, щира мова. Зароджується любов до рідної мови на усе життя. В рідній мові-звуки природи, рідні краєвиди, високі струни кохання, і земні, і небесні події, відлуння історії, в ній – усе наше життя, наша українська Душа.

Ми любимо рідну мову, нашу українську писемність, що нас навчає, виховує, дає путівки в життя, надихає, живить душу і розум.

Українська література багата на видатних поетів і письменників. Усім нам дорогі їх твори, їх ймення: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Панас Мирний, Григорій Сковорода, Григорій Квітка-Основ’яненко, Павло Тичина, Максим Рильський, Ліна Костенко, Василь Симоненко, Василь Стус. Мені пощастило, в моїй домашні бібліотечці є 45-ти томник української класичної літератури. В бібліотеках міста Бердичева невичерпаний вічний скарб – книги українських літераторів: історичні, сучасні, класичні, довідкові. І дорослі, і молодь користуються послугами бібліотек. А бібліотекарі усіляко заохочують читачів до читання книг, використовуючи нові методики роботи з читачами. В Центральній міській бібліотеці діють усілякі
гуртки, клуби, читацькі об’єднання, зокрема «М-Формація», клуб «Гармонія». Майже кожного дня тут проводяться зустрічі з читачами на усілякі цікаві теми, презентації нових книг, зустрічі з цікавими людьми. Міська дитяча бібліотека активно працює з дітьми, школярами, охоплює читачів цікавими літературно-мистецькими заходами, для дітей молодших класів працює ляльковий театр.

Ми побували на презентації творів сучасних українських письменників Мирослава Дочинця, Марини Гримич, Жанни Куяви, Сашка Дерманського. Нещодавно відбулась презентація книги письменниці-бердичівлянки Мілади Мартинюк – «Історія Бердичева в обличчях». Ми вдячні за просвітницьку діяльність літераторам-бердичівлянам: Анатолію Горобчуку, Анатолію Кондратюку, Михайлу Пасічнику, Міладі Мартинюк,Тамарі Яковчук. На жаль, патріот та історик Олександр Кухарчук вже пішов із життя. Вчителі української мови і літератури з любов’ю викладають свій предмет, прищеплюють дітям любов до рідної мови, виявляють молоді таланти. З теплотою у душі я згадую свою вчительку української мови і літератури – Людмилу Олександрівну, яку ми з шаною називали «Наша Українка». Знання рідної мови виховують любов до рідного краю, до Батьківщини, до літературно-мистецького спадку. Укра-їна підвищує загальну культуру людства, а слово «культура» означає прагнення світла і просвітництва.

Вітаю усіх з Днем української мови і писемності! Бажаю здоров’я і щастя, нових книг у нашому житті і усім нам – миру на нашій українській землі!

Дарую вірш:

Я виросла з калинової гілки,
З пшеничного зерна під небокраєм,
Із слова Лесі Українки.
І розцвіла у дивовижнім краї.

Жила, живу в пісеннім розмаїтті,
У просторі буденнім і небеснім.
Вклоняюся травинці, кожній квітці,
Світам омріяним і веснам.

Ольга Протасевич, член НСЖУ.