Додому НОВИНИ Влада і громада Інтерв’ю з кандидатом на посаду Швайківського сільського голови Габріелем Мкртчяном

Інтерв’ю з кандидатом на посаду Швайківського сільського голови Габріелем Мкртчяном

982
ПОДІЛИТИСЬ

Мкртчян Габріел Карленович народився 27 листопада 1967 року в с. Тайтан у Вірменії. Громадянин України. Освіта вища (у 1994 році закінчив Московський державний інститут за спеціальністю “інженер-землевпорядник”). З 1991 року по 2004 рік займався підприємницькою діяльністю, з 2004 року по 2010 рік працював директором фермерського господарства, з 2013 року і до цього часу є директором ТзОВ “АГРО-СОЯ-М”. Депутат Бердичівської районної ради VII скликання. Безпартійний.

– Почнемо з того, чому Ви вирішили балотуватися на посаду Швайківського сільського голови?

Значний проміжок часу я працюю на території Райківської сільської ради, тому мені знайомі проблеми, які існують в даному населеному пункті , а також в усіх прилеглих селах. Є певні думки та ідеї, якими я ділюся з друзями, знайомими, однодумцями. Саме вони певною мірою підштовхнули мене до цього рішення. Коли є люди, які в тебе вірять і покладають надію на тебе, то це потужно надихає. А коли погодився, то звісно, підвести їх просто не маю права. Адже саме сьогодні в житті нашої громади настає переломний момент. Ми об’єднуємося задля побудови кращого життя, задля розвитку і процвітання рідної землі, заради добробуту людей. Мені насправді хочеться, щоб новостворена об’єднана територіальна громада була успішною.

– Габріеле Карленовичу, відомо що Ви працюєте за принципом “Зроблене – завжди краще, ніж гарно обіцяне”.

На підтвердження цих слів є багато вагомих і значимих справ: я фінансував будівництво Свято-Троїцької церкви у с. Райки; там же збудували дитячий ігровий майданчик; створили історико-культурний центр с. Райки, до складу якого входять пам’ятні знаки: жертвам голодомору 1932-33 рр., геноциду вірменів, захисникам вітчизни різних поколінь. За моєї безпосередньої підтримки реконструйовано фасад, дах та встановлено металопластикові двері у Райківській ЗОШ І-ІІ ст.; проведено капітальний ремонт приміщення Будинку культури, встановлено фонтан і впорядковано комфортну зону відпочинку навколо нього. Також не можна не згадати фінансову допомогу дошкільним закладам сіл Скраглівка та Швайківка, спонсорську підтримку чисельних культурно-масових заходів: концертів, новорічних свят для жителів сіл, а також поїздок до Києва, Львова, Житомира, Закарпаття учнів школи та молоді села Райки. І це ще далеко не повний перелік питань, до вирішення яких Ви долучались.

– Наразі читачам газети хотілося б дізнатися, якою є Ваша передвиборча програма і як Ви її будете втілювати в життя?

Звичайно програма є. Саме з неї починається будь-який серйозний виборчий процес. Якщо узагальнити, то програма складається з двох умовних блоків: стратегічні напрямки роботи, та завдання, які необхідно вирішувати в першу чергу.

Стратегічні завдання на перспективу:

 • Вести політику прозорості та відкритості у прийнятті рішень, рівності між селами та забезпечити однаковий доступ жителів усіх сіл до отримання адміністративних послуг.
 • Сприяти залученню додаткових інвестицій для розвитку громади.
 • Створити центр надання адміністративних послуг, що якісно покращить рівень обслуговування населення.
 • Утворити єдине комунальне підприємство, максимально розширити сферу його діяльності. За рахунок коштів інфраструктурної субвенції, насамперед, забезпечити його засобами малої механізації та необхідною технікою. Збільшити перелік надання послуг зазначеним підприємством (водопостачання, вивіз сміття, благоустрій сіл, ритуальні послуги та ін.).
 • З метою максимального розширення спектру надання медичних послуг забезпечити медичні заклади відповідним сучасним обладнанням.
 • Систематично проводити обслуговування та ремонт доріг.
 • Продовжити роботи щодо відновлення вуличного освітлення.
 • Поступово налагодити процес термосанації будівель бюджетних установ, у першу чергу дитячих садків та шкіл (утеплення стін та покрівель, заміна вікон та дверей).
 • Обладнати бюджетні установи системами альтернативного опалення.
 • Для створення майбутнього кадрового потенціалу організувати при сільській раді молодіжну раду.
 • Всебічно підтримувати розвиток соціальної сфери громади.
 • В межах повноважень контролювати відновлення роботи очисних споруд м. Бердичева та Райківської виправної колонії № 73.

– Що в своїй програмі Ви могли б виділити як головне?

Усе головне і усі пункти однаково значимі. Кожна невирішена проблема, кожне завдання потребує значної уваги, і не має значення про що йдеться в даному конкретному випадку: залучення інвестицій, екологія, соціальна сфера або інше. Останнім часом, коли я більш активно почав зустрічатися з виборцями, роблю для себе висновок, що програму необхідно доповнювати і розширювати. Люди самі окреслюють коло завдань, потрібно тільки дослухатись до них.

– На посаді сільського голови Ви себе позиціонуєте як політика чи як господарника?

Мені здається, що ми маємо надміру політизоване суспільство. Якби ми менше займалися політикою, а більше вирішували господарських проблем, спокою та злагоди в нас було б незрівнянно більше. Протиріччя на політичній арені розколюють суспільство й не дають країні рухатися вперед. Я збираюся займатися суто господарською діяльністю, але завжди буду радий допомозі, підтримці на благо територіальної громади, незалежно від кого вона: окремої особи чи політичної сили.

– Як Ви особисто ставитесь до реформи децентралізації, які результати вона принесе?

Я вивчав досвід європейських країн в плані децентралізації і зрозумів, що цей процес має певні переваги. Європейські країни йшли таким шляхом розвитку, тому нам потрібно адаптувати існуючий досвід з цього питання в найбільш позитивному для нас руслі. Перевага об’єднання – це те, що зросте народовладдя. Об’єднавшись, голова ОТГ стає на позицію ближче до людей. Спрощення механізмів фінансового регулювання бюджетних відносин, на мою думку, є найбільш ефективним аспектом децентралізації. Щодо прозорості дій влади, то планується створити офіційний сайт, на якому щоквартально публікуватимуться питання щодо вирішення земельних питань, як працюють фінансові ресурси, функціонування закладів соціальної сфери та інше.

– А як відбуваються Ваші зустрічі з виборцями? Що їх найбільше хвилює?

Чесно кажучи, я не очікував почути стільки цікавих думок, розуміння та підтримки від людей. Мені здавалося, що сьогодні усі настільки зневірилися у владі, що говорити буде дуже важко. Але люди все ще вірять і сподіваються, що їх почують. Тому для мене так відповідально балотуватись на посаду Швайківського сільського голови, бо розумієш, що не виправдати довіру людей просто не маєш права.

Найбільше хвилює виборців звичайно те, з чим вони стикаються в своєму повсякденному житті. Коло проблем, які роблять життя незручним та некомфортним м’яко кажучи. Це, в першу чергу, робочі місця, якість доріг, освітлення, стихійні звалища. Багато чого. При обговоренні перспективних питань теж існує певний інтерес. Мені часто говорять: “Пообіцяйте, що ви для нас це зробите”. Виникає велика спокуса пообіцяти, що зроблю все, але не можу переступити через свій характер. Обіцяю вирішити тільки ті проблеми, які реально вирішити. Про інші обіцяю тільки те, що не забуду і буду наполегливо шукати шляхи подолання.

Взагалі, не перестаю дивуватися, які в нас хороші люди. Владі потрібно бути вдячній за безмежне терпіння та віру її народу.

– Чи можете Ви вже сьогодні прогнозувати результати виборів?

Деякі думки звичайно є, але озвучувати їх не хотілося б. Єдине що можу сказати, це те, що якщо виборці повірять мені, то я і надалі буду наполегливо працювати задля подальшого розвитку територіальної громади й ніколи не знехтую довірою людей. Адже балотуватися на посаду Швайківського сільського голови – це моє свідоме та виважене рішення.

Переконаний, що мій досвід, знання і бажання працювати принесуть користь громаді. Це означає, насамперед, мою відповідальність перед кожним виборцем, незалежно від того, в якому з сіл проживає людина.

Громада – територія моєї особистої відповідальності.