Додому НОВИНИ Влада і громада Інформація про пільгові перевезення у міському пасажирському транспорті

Інформація про пільгові перевезення у міському пасажирському транспорті

640
ПОДІЛИТИСЬ

На даний час у роботі перевізників міста виникло ряд проблем, пов’язаних з міськими перевезеннями. Зокрема, відчутно зросла вартість загальновиробничих затрат на здійснення перевезень (постійно зростає мінімальна заробітна плата, вартість комплектуючих до автомобілів), виникла необхідність у додаткових капіталовкладеннях для оновлення застарілого рухомого складу та утримання транспортних засобів у належному технічному стані, що потребує значних оборотних коштів.

Поряд з тим, досі є невирішеним питання надходження субвенції з Державного бюджету на покриття втрат доходів за перевезення пільгових категорій населення (в поточному році кошти не надходили взагалі).

В той же час, відповідно до даних Єдиного державного реєстру осіб, які мають пільги на проїзд у м. Бердичеві, станом на 01.04.2016 року в місті налічується 21 800 пільговиків, а це майже 1/3 населення м. Бердичева.

Правом на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті користується наступні категорії громадян:

 1. Інваліди війни;
 2. Учасники бойових дій;
 3. Ліквідатори і потерпілі внаслідок ЧАЕС І та ІІ категорії;
 4. Діти із багатодітних сімей;
 5. Інваліди І, ІІ та ІІІ групи;
 6. Діти інваліди;
 7. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цільного захисту, Держспецзв’язку України;
 8. Батьки загиблого військовослужбовця;
 9. Пенсіонери за віком 57 років і старше;
 10. Реабілітовані особи згідно ст.1 ЗУ “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”;
 11. Особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей інвалідів (не більше однієї особи).

Слід зазначити, що відповідно до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, пасажир, який користується послугами автомобільного транспорту (їздить автобусами приміського, міського, міжміського чи міжнародного сполучення), зобов’язаний мати при собі квиток на проїзд або документи, які надають право на пільговий проїзд. За відсутності квитка або посвідчення встановлено зразка в міському транспорті, особа не допускається до перевезення, а в разі порушення цієї вимоги притягається до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 135 КУпАП — накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості проїзду.

На сьогоднішній день, в міському пасажирському транспорті постало питання, коли деякі пасажири відмовляються від пред’явлення пільгових посвідчень, мотивуючи це тим, що: “хіба по мені не видно, що я пільговик”, “скільки вже можна Вам його показувати” або “я забув/забула його вдома” і, не звертаючи уваги на зауваження водія або кондуктора, який знаходиться в салоні транспортного засобу, продовжують посадку в автобус. Крім того, як показала практика, багато посвідчень зараз є підробленими або не відповідають встановленому зразку.

Тому, з метою вивчення пасажиропотоку в автобусах, що працюють за міськими маршрутами, виявлення пасажирів, які ухиляються від пред’явлення посвідчень та для визначення реальних затрат автоперевізників при перевезенні пільгових категорій населення для подальшого їм відшкодування цих затрат, міським автотранспортним підприємством ТОВ “Бердичівське АТП-11837” було розроблено в експериментальному режимі систему моніторингу (встановлено відеофіксатор) платного та безплатного пасажира поки що на базі одного транспортного засобу, що курсує в місті. Ця система дозволяє врахувати як платного пасажира, так і пільговика, але тільки якщо він пред’явив на камеру відеофіксатора документ з підтвердженням його пільги.

Враховуючи вищевикладене, Організатор пасажирських перевезень, яким виступає Управління житлово-комунального господарства виконкому Бердичівської міської ради, переконливо просить всіх пасажирів, що користується пільгами на міському пасажирському транспорті, не порушувати чинного законодавства в частині обов’язкового пред’явлення посвідчень встановленого зразка, в іншому випадку – водій або кондуктор автобуса буде змушений відмовити Вам у перевезенні.

Окрім того, просимо батьків забезпечити наявність у свої дітей, що є учнями навчальних та позашкільних навчальних закладів, учнівськими квитками із зазначеними в них годинами проходження навчання. Для цього, Вам необхідно звернутися до керівництва загальноосвітнього закладу, в якому навчається Ваша дитина.

Довідково повідомляємо, що діти, віком до 8-ми років, згідно умов укладеного Договору на пасажирські перевезення, користуються правом безкоштовного проїзду в міському автобусному транспорті.

Міськвиконком