Додому НОВИНИ Влада і громада І засурмив третій янгол…

І засурмив третій янгол…

1097
ПОДІЛИТИСЬ

“І засурмив третій янгол, – і велика зоря впала з неба,
палаючи, як смолоскип.
І спала вона на третину річок та на водні джерела.
А ймення зорі тій Полин.
І стала третина води, як полин, і багато з людей повмирало з води, бо згіркла вона…”
З Біблії

image001_zoh1Ніч 26 квітня. 1986 рік. Невидима біда розповзлася по Україні. О 1 годині 23 хвилині сталася непоправима катастрофа – вибухнув один з чотирьох реакторів. Те ядерне паливо, яке давало людям користь і служило добром, повернулося в зворотному напрямку. Вибухнув реактор, як смертельна бомба. Почалася страшна, величезна пожежа. А у небо піднялася чорна хмара отруйного диму і понеслася за вітром по всій Європі.

На місце аварії поспішили пожежники. Сміливо боролися з полум’ям. Та це не просто пожежа, де горить дерево чи речі. Тут горіло ядерне паливо, яке стало смертельним для всього живого. Тому ті, хто боровся тут, отримали потужне опромінення радіонуклідами йоду. Вони помирали в лікарнях геройськи, ніякі ліки їм не допомогли.

Ранок 26 квітня. Всі шляхи Чорнобиля залиті водою і якимось білим розчином. А скрізь ходять люди. Поспішають на роботу. Діти навчаються в школах, веселяться на перервах. Ніякої інформації.

Радіо мовчить. Газети поніміли.
По телевізору – концерти та кіно.
А ми по воду до криниць ходили,
Дітей поїли теплим молоком.
Город садили, босими ногами
Збивали роси з ніжної трави.
Про радіацію не знали й не гадали,
І страх у душах ще не оселивсь.

…Людей виселили. Пожежу загасили. Катастрофу пережили. Та її наслідки – страшні.

Це – отруєне здоров’я та недовге життя людей.

Чорнобиль – наше минуле.
Чорнобиль – болюча рана України.
Як її загоїти???

Де і як віднайти ті чудодійні ліки, від яких всі люди стануть здоровими?

Не стане таких хвороб, як рак органів і лейкемія.

image003_zoh1“Сьогодні всі повинні знати про чорнобильську біду. І пам’ятати. Докласти всіх старань і зусиль, щоб більше такого не повторилося!!!”, – саме такими словами 26 квітня розпочала семінар голів профспілок освітян Цвєткова Анжела Микитівна, голова міської профспілки.

image005_zoh1Аби ще раз пригадати події, які стались 30 років тому, пригадати подвиг людей, що ціною власного життя та здоров’я зуміли приборкати атомну стихію, що стали надійним щитом-захистом не тільки Україні, а й всьому світу перед учасниками семінару виступили голова профспілкової організації ЗОШ №1 ім. Т.Г. Шевченка Вакарюк Ф.В. та заступник голови обкому профспілки працівників освіти Красько М.О.

Далі профспілкові лідери вирушили до монументу Героям Чорнобиля, щоб вшанувати пам’ять загиблих. Із запаленими свічками та покладанням корзини квітів від профспілчан освітяни низько поклонилися героям-землякам, які зробили все можливе і неможливе у цій аварії.

Сьогодні за вікном буяє весна, хилиться у вікна веселий бузок – життя продовжується. Пам’ятатимемо кожного поіменно з тих, хто захищав нас від страшного лиха, і дітям своїм розкажемо.

Астапюк Ірина Михайлівна,
член Президії МК профспілки,
голова профспілки ЗОШ №11

image007_zoh1