Додому НОВИНИ Влада і громада І знову мітинг на Центральній площі, організований Онуфрієнко Наталією

І знову мітинг на Центральній площі, організований Онуфрієнко Наталією

325
ПОДІЛИТИСЬ

На цей раз обурення у мешканців Бердичева, які звернулись до Наталії Онуфрієнко за підтримкою, викликало рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради щодо організації харчування дітей у школах.

А якщо конкретно, то відміна безкоштовного харчування у навчальних закладах міста для учнів початкових класів. Також учасники мітингу вимагали відмінити встановлену нещодавно ціну за проїзд у громадському транспорті, яка зросла до 8 гривень. А заодно – проти підвищення цін на навчання в міських художній та музичній школах.
Перше рішення прийняли на виконкомі ще місяць тому, але тоді на це практично ніхто не звернув уваги – мабуть, сезон відпусток брав своє. А нині розпочався новий політичний сезон, і з’явився привід висловити кожному свої думки.

Саме це й відбулось минулої п’ятниці, коли на площу Центральну вийшли мешканці Бердичева на чолі з депутатом Житомирської обласної ради, головою БФ «Онуфрієнко-Діти». Вони вимагали негайної відміни і першого рішення, і другого, і третього.

Незабаром до тих, хто мітингував, вийшли представники влади на чолі з головою громади Сергієм Орлюком. Він спробував пояснити причини таких рішень, але крики і галас людей заважали це робити. Трохи згодом все ж вдалося висловити позицію влади. Зокрема, всі пільгові категорії школярів харчуватимуться без змін – за кошти міського бюджету. А головною причиною відмови від оплати безкоштовного харчування всім іншим дітям, як пояснила начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко, є постанова Кабміну з новими вимогами щодо шкільного харчування. Їх виконання у декілька разів збільшить вартість харчування (орієнтовно з 3 до 18 млн. грн.), а на це коштів у міському бюджеті практично немає.

Ціна на проїзд також не повернеться до попередньої – собівартість перевезення зросла, і автоперевізники не спроможні більше утримувати техніку в належному стані. А це, до речі, безпека наших громадян. Щодо мистецьких шкіл міста, то за загальним галасом до цього питання практично не дійшли.

Мітинг завершився. Який же вихід? А вихід, як запевняє влада, вбачається лише один – збільшувати дохідну частину бюджету громади. Будуть кошти – буде і безплатне харчування, і компенсація проїзду, і безкоштовне навчання у мистецьких школах. А допоки кошти відсутні – маємо те, що маємо.

– В першу чергу, що обурило громаду Бердичева – це відсутність громадських слухань, де громада має право висловити власну думку щодо якості перевезення пасажирів, оновлення техніки та спроможність громади сплачувати дані послуги. Наприклад, в Києві вартість метро – 8 грн., у Житомирі – 5, 6, 8 гривень в залежності від часу доби. Також звертаю вашу увагу, що незважаючи та те, що в цих містах більша кількість мешканців, але й більша кількість перевізників, що є проявом конкурентоспроможності. А в нас місто порівняно маленьке, тому 8 гривень, на мою думку, це вкрай велика вартість.

По-друге, Громадська рада при міському голові, яку створили у поточному році, не давала рекомендацій щодо підняття вартості проїзду та запровадження платного харчування для учнів 1-4 класів. Чому не врахована думка громади?

По-третє, сесія міської ради не затверджувала рішення Виконавчого комітету, що є грубим порушенням чинного законодавства, – прокоментувала акцію Наталія Онуфрієнко.

Також вона закликала прийти громадян цієї суботи на акцію, яка відбудеться на Центральній площі об 11 годині.

Анатолій ГОРОБЧУК