Додому НОВИНИ Культура І знову про Бердичівську цеглу

І знову про Бердичівську цеглу

282
ПОДІЛИТИСЬ

У минулому номері газети ми розмістили статтю Анатолія Горобчука «Цегла з Бердичева». Читачі не лише виявили зацікавленість до піднятої теми, але й поставили перед автором та редакцією ряд запитань, на які ми постараємось відповісти.

Колекціонування старовинної цегли, або брікофілія, в нашому місті, та й у нашій країні в цілому, ще не має такого поширення, як, наприклад, філателія (колекціонування поштових марок) чи філокартія (колекціонування поштових карток, листівок). Тому пересічні люди, будівельники зазвичай не звертають уваги на цеглу з клеймом, яка потрапляє до їх рук під час, наприклад, розбирання старого будинку. Але така цегла, як не дивно, може стати вкрай цікавою та цінною для колекціонування.

Як вказувалось у згадуваній статті, збиранням і зберіганням (колекціонуванням) старовинної цегли з клеймом у Бердичеві займається музей старожитностей «Бердичівська скриня» (м. Бердичів, вул. Житомирська, 23-А). Колектив музею цікавить не лише сама цегла, але й усе, що пов’язане з нею, адже інформації про місцеву цеглу на сьогодні вкрай мало.Також цікавить інформація про людей, які колись були задіяні або працювали на підприємствах, де виготовляли цеглу з клеймом. Якщо ви, члени вашої родини чи пращури мали відношення до такого виробництва, працівники музею прохають поділитись інформацією та надати по можливості наступні дані:

  • 1. Місце виробництва.
  • 2. Короткі біографічні данні.
  • 3. Роки роботи на заводі, артілі; посада.
  • 4. Копії будь-яких документів, довідок, фото різних часів.
  • 5. Інші данні, які вважаєте за необхідне вказати.

Телефон для зв’язку:
(098) 604-38-00, Ігор Яцик.

Надіємось, що це повідомлення спонукатиме всіх, хто має, знає або пам’ятає історію місцевої цегли та володіє її зразками, поділитися цим з метою збереження інформації для наступних поколінь. Також прохання надавати інформацію про будинки, які розбираються, і там є залишки стародавньої цегли. Це дуже важливо для дослідження, для збереження пам’яті та історії нашого краю.

Редакція.