Додому НОВИНИ Влада і громада І з’явиться свічка надії…

І з’явиться свічка надії…

145
ПОДІЛИТИСЬ

За звичаєм ми у Новорічно-Різдвяні свята бажаємо собі, своїм родинам, друзям, знайомим здоров’я, миру, злагоди і достатку. Але що зробити, щоб ці побажання здійснились? Чому у нашій країні вже 30 років немає цих життєво-важливих речей? Напевно, у цьому винні не лише наші вожді, а й ми самі. Адже кожен на своєму місці може щось зробити. Навіть у нашому Бердичеві є чимало людей, які постійно скаржаться на бездіяльність ЖЕКів чи ОСББ. А інші, закотивши рукави, спільно прибирають свій під’їзд, роблячи власне помешкання комфортнішим.

Колись ми наводили приклад однієї зі скандинавських країн, де сувора природа не давала змоги розвиватись сільському господарству. І тоді один священник почав садити на узбережжі дерева. Але вони гинули. Та через десять років виросло одне дерево, друге, третє… І згодом зазеленів цілий ліс, який зупинив холодні морські вітри, змінився клімат. Нині ця країна експортує в Європу значну кількість сільгосппродукції та навіть квіти.

Це стосується нас, звичайних людей. А щодо наших проводирів, керівників держави, то дуже хотілось би, щоб вони брали приклад з успішних країн, тим більше, що об’їздили вони майже весь світ.

Свого часу прем’єр-міністр Ізраїлю Голда Меїр у непрості часи важких стосунків з арабськими країнами визначила свій пріоритет і заявила: «Для того, щоб з країни люди не виїжджали, а приїжджали, треба зробити дві речі: корупцію визнати найбільшим злочином, а найбільшу зарплату треба дати військовим, вчителям і медикам».

Нині в Україні майже завершилась реформа децентралізації. При всіх помилках і прорахунках під час її впровадження, вона може стати основою розбудови сучасного суспільства. Не зверху вниз, а навпаки – знизу доверху. Нині громади отримали майже всі важелі,щоб не лише бути ініціаторами позитивних змін, але й їх реалізаторами. Окремі громади вже зрозуміли це та активно працюють над розбудовою власної інфраструктури, розвитком громадянського суспільства через активне представництво у громаді. І результати не забарились. А є громади, які отримані кошти клали на депозит, не вкладаючи у власний розвиток.

Колись один з мудрих сказав: «Замість того, щоб проклинати темряву, запаліть хоч одну свічку». Звичайно, одна свічка не розвіє темряву, але дасть надію. І коли свічок стане багато, то стане видно, чи брудна ця кімната, чи є в ній павуки. Але для цього, щоб освітити кімнату та очистити її від бруду, потрібна спільна праця і влади, і людей.

Володимир КРАВЧЕНКО.