Додому НОВИНИ Влада і громада Депутатський запит народного депутата України Юрія Павленка

Депутатський запит народного депутата України Юрія Павленка

401
ПОДІЛИТИСЬ

Прем’єр-міністру України
В.Б. ГРОЙСМАНУ

Віце-прем’єр-міністру України – Міністру регіонального розвитку,
будівництва та ЖКГ України

Г.Г. ЗУБКУ

Міністру освіти і науки України
Л.М. ГРИНЕВИЧ

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Про масове закриття шкіл
та незабезпечення освітньою субвенцією
об’єднаних територіальних громад
Житомирської області

Шановний Володимире Борисовичу!
Шановний Геннадіє Григоровичу!
Шановна Ліліє Михайлівно!

До мене як народного депутата України звернулися освітяни Житомирщини з приводу загрозливої тенденції до масового закриття шкіл, яка виникла внаслідок застосування починаючи з 2018 року формули обрахування освітньої субвенції для виплати заробітної плати педагогічним працівникам.

У 2019 році 19 ОТГ області, зокрема, Краснопільська, Радомишльська, Курненська, Новоборівська, Оліївська, Швайківська, Вчорайшенська, Овруцька, Любарська, Хорошівська, Барашівська, Піщівська, Пулинська, Білокоровицька, Соколівська, Баранівська, Семенівська, Миропільська, Лугинська об’єднані територіальні громади не забезпечені достатнім обсягом коштів освітньої субвенції, що може призвести до ліквідації закладів загальної середньої освіти в цих громадах або пониження їх ступеня.

Частиною 1 статті 13 Закону України “Про освіту” визначено, що для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій. Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Ми розуміємо ситуацію із зменшенням кількості учнів в окремих населених пунктах, але вважаємо, що організація діяльності опорних закладів має вирішуватися в комплексі із питаннями ремонту доріг, безпечного підвозу учнів, створення сучасного освітнього простору, максимального працевлаштування вивільнених працівників та з обов’язковим урахуванням думки батьків. Новоутворені об’єднані територіальні громади не в змозі самостійно вирішити зазначені вище проблеми.

Загальна недостатність освітньої субвенції об’єднаних територіальних громад Житомирської області на 2019 рік складає 46 020 000 грн.

Чи вважаєте ви, шановні урядовці, можливим розвиток громад та децентралізацію реальною при такому забезпеченні територіальних громад освітньою субвенцією?

Прошу надати мені відповідь у визначений законодавством термін.

З повагою,
Народний депутат України Ю.О. ПАВЛЕНКО.