Додому ІНФОРМАЦІЯ Зупинимо СНІД

Зупинимо СНІД

838
ПОДІЛИТИСЬ

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Серед чисельних хвороб, від яких нині страждає людство, синдром набутого імунодефіциту (СНІД) є однією з найтяжчих. Переважна більшість випадків ВІЛ-інфекцій припадає на молодь, головним чином, споживачів ін’єкційних наркотиків, люди відрізані від соціуму – зокрема, з місць позбавлення волі. Серед них чимала кількість і тих, кого на слизький шлях наркоманії штовхнули не соціальні причини, а нездорова цікавість – це молодь, діти заможних батьків. серед наркоманів переважають “хронічні” – котрі, пройшовши лікування і реабілітацію, знову повертаються до колишньої біди. Ранній початок статевого життя, дошлюбні статеві зв’язки та багато інших чинників сприяють поширенню ВІЛ/СНІДу.

Вірус імунодефіциту людини не передається при:
– рукостисканні,
– користуванні загальним туалетом (унітазом),
– через домашніх тварин,
– контактах у транспорті,
– чханні і кашлі,
– укусах комарів та інших комах,
– плаванні в басейні,
– поцілунках,
– через обійми,
– через монети і паперові гроші,
– через постільну і натільну білизну,
– рушники, мило, мочалку,
– дверні ручки і спортивне знаряддя.

Та хоч би як була винна у своїй біді хвора людина, ми не маємо права її засуджувати, якщо справді хочемо допомогти. Доля цих людей трагічна. До того ж, наше суспільство ставиться до них вкрай зневажливо і насторожено.

Тому поінформованість кожного про шляхи зараження ВІЛ, пропаганда здорового способу життя є запорукою до подолання цього захворювання.

Голова Бердичівської міської організації Товариства Червоного Хреста Наталія Гавриловська.