Додому НОВИНИ Влада і громада 10 років без ЖЕКу керуємо будинком

10 років без ЖЕКу керуємо будинком

599
ПОДІЛИТИСЬ

Восени 2005 року мешканці нашого будинку по вул. Луппова, 10 розпочали своє самостійне господарювання, створивши об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), яке назвали “Теремок”.

Наш дім – це 9-ти поверхова будівля в центрі міста на 142 квартири, загальною площею 8,4 тис.кв.м, де мешкає 387 людей. Наш будинок раніше обслуговував ЖЕК №2, який пізніше став ДВЖРЕП № 2, а тепер – це приватне підприємство “Житлоремекс 2”.

Коли на загальних зборах ми прийняли рішення створити об’єднання, то одразу вирішили, що самі без ЖЕКу будемо керувати і управляти своїм багатоквартирним будинком. Скрізь зареєструвались, замовили печатку з власним найменуванням, відкрили розрахунковий рахунок, на який мешканці щомісяця сплачують свої внески “квартплату”. З гордістю вже зараз можна сказати, що боржників у нас майже немає, тільки деякі власники квартир мають незначний борг.

10 років тому розпочалось наше самостійне життя. Спочатку було важко, бо дуже багато робіт необхідно було виконати. Стан будинку, покрівлі, мережі каналізації у підвалі були дуже погані, навіть страшні. Покрівля протікала, в квартирах дев’ятого поверху стіни та стеля були постійно зволожені від безперервного замокання. На даху, на горищі, в сміттєзбірних камерах – купи сміття та бруду, які з роками тільки накопичувалися. У під’їздах теж порядку не було, а у дворі – нічого привабливого. Ось таким ми прийняли будинкове господарство у 2005 році.

Велику роль на старті ОСББ зіграв мешканець нашого будинку Гайченя Михайло Іванович, який роз’яснював сусідам про необхідність створення об’єднання, як єдиного виходу з ситуації “недбалого утримання житла”, а потім зібрав нас на перші загальні збори. За таку активну позицію, за мудрість і далекоглядність ми дуже вдячні Михайлу Івановичу. Саме він допоміг створити у будинку об’єднання і повів усіх в правильному напрямку.

За 10 років самостійного життя ми обирали багато членів правління, які керували і вносили кожен свою “лепту” в розбудову ОСББ та відродження будинку. Дякуємо за працю Попелю Станіславу Францевичу та Мєлєщенко Івану Миколайовичу, які очолювали правління, наводили лад та порядок у будинку і на прибудинковій території. Зараз вони вже не працюють, але постійно цікавляться станом справ, підказують, допомагають.

Саме завдяки наполегливості Станіслава Францевича ми отримали з кладової в цоколі – кабінет для прийому громадян, де збирається правління на свої засідання, веде прийом мешканців голова та бухгалтер, зберігаються документи ОСББ. Кабінет функціонує по теперішній час. А обставляли ми його усі разом. Кожен щось “пожертвував” з своїх домашніх речей і зараз в кабінеті є стіл, стільці, лавки, сейф, полиці для документів.

Не можна не згадати і Попель Світлану Володимирівну, яка спочатку була активним членом правління, а потім – головою. Вона звільнилась з роботи за станом здоров’я, коли вже фізично не змогла працювати і очолювати наш “Теремок”. Світла пам’ять про цю прекрасну жінку залишилась до цього часу у наших людей.

Від першого дня заснування об’єднання і до сьогодні, всі ці нелегкі 10 років, на посаді бухгалтера ОСББ постійно і незмінно працює розумний, відданий справі фахівець – Ільченко Надія Феодосіївна. Вона грамотно веде бухгалтерський облік, звітність, щомісяця виконує нарахування плати нам за послуги і ми дуже вдячні Надії Феодосіївні за її працю.

Склад теперішнього правління налічує 9 осіб, найактивніші з них – Тимощук Ніна Володимирівна, Ярошук Тетяна Михайлівна, Ковальов Володимир Іванович.
За порядком на клумбах і квітниках у дворі слідкують Чорна Ольга Іванівна, Колесник Валентина Олександрівна і Косік Євгенія Володимирівна. Вони завжди стараються зробити якнайбільше корисного і доброго для усіх нас.

Дуже старанно працює в ОСББ прибиральницею під’їздів Поліщук Наталія Володимирівна. Завдяки їй на сходових площадках під’їздів порядок і чистота. Вона працює вже три роки, а до цього прибиральницею була П’явчук Марія Семенівна, яку мешканці і досі згадують як добросовісного працівника.

Більше 5-ти років проводить ревізійні перевірки ОСББ наш ревізор Кнауб Юлія Едуардівна, яка слідкує за фінансово-господарською діяльністю нашого об’єднання, контролює роботу правління, складає акти перевірок і доводить їх до відома усіх жителів будинку. Ми завдячуємо їй за вагомий внесок в функціонування об’єднання.
Окремої уваги і вдячності за працю заслуговує наш теперішній голова правління Примаченко Андрій Петрович. Вже 5 років ми довіряємо йому кермо управління, хоч у нашому будинку по вул. Луппова, 10 він не проживає. Андрій Петрович мешкає в іншому багатоквартирному будинку міста, але це не заважає йому вдало вирішувати всі наші проблеми та справи.

За 10 років життя без ЖЕКу ми змогли виконати у будинку багато ремонтних робіт:
– відремонтували всі під’їзди (вже 2 рази);
– влаштували козирки з металопрофілю на входах у під’їзди та підвал;
– замінили більшу частину мереж внутрішнього водостоку на нові;
– замінили у підвалі частину каналізаційних мереж, інші відремонтували;
– замінили 4 будинкових електролічильники;
– провели експертне обстеження, техогляд та електровиміри всіх ліфтів;
– впорядкували сміттєзбірні камери;
– облаштовуємо дворову територію та дитячий ігровий майданчик.

На досягнутому не зупиняємось. В планах на найближче майбутнє:
– викопати у дворі криницю;
– влаштувати поза будинком стоянку для власного автотранспорту;
– встановити у під’їздах датчики руху, щоб економити кошти в оплаті за електроенергію;
– виконати поточний ремонт ліфтового обладнання трьох старих ліфтів.

Підтримку ми відчуваємо від влади міста. У 2006 році за кошти міського бюджету був виконаний капітальний ремонт покрівлі, вартість робіт становила 32 тис.грн. У 2011 році за кошти державного бюджету при співфінансуванні з бюджету міста був замінений старий ліфт у під’їзді № 1. Новий сучасний ліфт коштує 243 тис.грн. Звичайно, таких коштів наші мешканці ніколи не зібрали б, а міська влада своє плече підставила і допомогла. Такій значній фінансовій підтримці ми завдячуємо міському голові Мазуру Василю Костянтиновичу та його заступнику Онофрійчуку Сергію Петровичу. Жаль, що з 2012 року призупинилась державна Програма з технічного переоснащення ліфтів і більше не фінансується, адже по цій Програмі нам було заплановано замінити всі інші ліфти.

Поруч з нашим будинком розташовані декілька багатоповерхівок: вул. Луппова, 12; вул. Луппова, 14; вул. Вінницька, 25, в них мешканці теж створили ОСББ і багато років самостійно господарюють. Якщо мешканці інших будинків міста вагаються зробити свій перший крок в цьому напрямку, запевняємо – не бійтесь, а сміливо приймайте необхідне рішення. Ви вже й так втратили багато часу! Чим раніше ви проведете загальні збори і створите об’єднання, візьмете будинкове господарство в свої руки, тим швидше наведете лад і порядок, а ваш спільний Дім стане гарним та привабливим.

Хомич Лілія Степанівна,
співвласник ОСББ “Теремок”.