Додому НОВИНИ Влада і громада 14 березня є Днем українського добровольця

14 березня є Днем українського добровольця

456
ПОДІЛИТИСЬ

З цієї нагоди до частини були запрошені Павло Валерійович Гайдаманчук – голова громадської організації “Спілка учасників бойових дій АТО Бердичева та Бердичівського району”, який в нелегкий 2014 рік проходив службу у 26 абр, та Василь Іванович Бортюк – активний учасник Майдану, який з початком війни на сході також записався добровольцем у лави Збройних Сил України та захищав країну в складі 58 ОМПБр.

У гарнізонному Будинку офіцерів побратими поділилися спогадами про події Революції Гідності у грудні 2013-лютому 2014 років, своїм баченням минулих подій та сьогоднішньої політичної ситуації, яка склалась в Україні. Кількість бердичівлян, які так чи інакше брали участь у подіях Майдану, є значною. Але були ті, яким не потрібні були зайві заклики та різного роду мотивації – вони прийшли за покликом серця. Так само, як з патріотичних міркувань, без меркантильних планів, після Майдану вони пішли захищати Вітчизну від агресора зі зброєю в руках.

Хлопці розповідали, а зал слухав. Хтось дізнався для себе дещо нове про нещодавні події, а хтось думками поринув у власне минуле, адже багато хто з присутніх також стали рушійною часткою новітньої історії своєї Батьківщини.

Для довідки. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховною Радою України від 17 січня 2017 року № 1822-VІІІ установлено “День українського добровольця”, який відзначатиметься в Україні щорічно 14 березня.