Додому НОВИНИ Медицина 14 червня в Україні відзначають Всесвітній день донора

14 червня в Україні відзначають Всесвітній день донора

1060
ПОДІЛИТИСЬ

Донори – це люди, які «працюють» без вихідних, без карантинів, без свят. Люди, які у будь-який момент, по тривожному дзвінку залишають усе і їдуть до лікарні здавати кров, щоб врятувати породіллю, хворого з кровотечею, або масивно травмованого.
Починаючи з 2019 року у нашій лікарні відділення заготовки крові було переформовано у Банк Крові. У результаті забір крові на місці нині не проводиться, донорам необхідно їхати до Житомирського обласного Центру крові. Або туди ж везуть його родичі хворого, який потребує переливання. А це вже не так просто: дорога, ситуація, коли донор не готовий (дієта, прийом ліків і т.п.). На сьогоднішній день – це ще й карантин.

І все ж, не дивлячись ні на що, наші донори не зупиняються. Вони їдуть до обласного центру самостійно, вони відгукуються на дзвінки родичів, рятуючи життя хворим.
А що б ми робили без наших військовослужбовців, без наших пожежників? Вони створюють усі умови для приїзду бригади з обласного центру крові, допомагаючи заготовляти життєдайну рідину прямо на місці.

Пишучи цю замітку, спеціально не називаю прізвищ донорів, адже боюсь когось не згадати. Всі вони – дорогі рятівники і перебувають на одному рівні поваги. Велика їм подяка за добро, яке вони творять! Думаю, що і хворі, і їх родичі приєднаються до наших побажань здоров’я й усяких гараздів!

З повагою, лікар БК Наталія РИВКІНА.