Додому НОВИНИ Культура Хор Свято-Миколаївського собору – переможці фестивалю-конкурсу духовної музики “Пентикостія”

Хор Свято-Миколаївського собору – переможці фестивалю-конкурсу духовної музики “Пентикостія”

697
ПОДІЛИТИСЬ

5 червня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся гала-концерт VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу духовної музики “Пентикостія”. В урочистому заході взяли участь більше 20 колективів з усієї України.

Цьогоріч головний приз конкурсу виборов колектив хору Свято-Миколаївського собору (м. Бердичів), регент хору протоієрей Віктор Сватула. Приз – писана ікона Святої Трійці – переможці отримали з рук регента хору кафедрального собору Тернополя на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

За традицією конкурсу головний приз (писана ікона Святої Трійці) колектив, який здобув гран-прі, зберігає у своєму храмі протягом року – до наступного конкурсу, а потім передає наступному переможцю.

Фестиваль-конкурс “Пентикостія” був започаткований у 2011 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана, +2014). Назва “Пентикостія” (у перекладі з грецької – “П’ятидесятниця”) була обрана не випадково, адже конкурс відбувається на свято П’ятидесятниці – День Святої Трійці.