Додому НОВИНИ Влада і громада 2 березня 2016 року в рамках Проекту Є/С ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований...

2 березня 2016 року в рамках Проекту Є/С ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ” відбувся Форум Місцевого Розвитку Бердичівського району

382
ПОДІЛИТИСЬ

Мета форуму – забезпечити соціально-економічний розвиток шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, через більш ефективне призначення фінансових ресурсів, сприяння у децентралізації процесу планування та демократичного врядування на регіональному рівні.

У форумі брали участь голови та заступники голів районної державної адміністрації та районної ради, керівники районних служб, управлінь та відділів районної державної адміністрації, сільські голови та керівники громадських організацій відібраних населених пунктів, координатор Житомирського обласного підрозділу впровадження Проекту МРГ-ІІІ.

Відкрили форум голова районної ради Максим Самчик та голова райдержадміністрації Едуард Томашевський.

Голова обласного ресурсного центру громад Георгій Федорук доповів про стан реалізації спільного Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в Бердичівському районі протягом 2015 року та перспективи діяльності на 2016 рік. Проаналізував конкретні кроки по впровадженню МРГ-ІІІ в кожному з обраних сіл району та перспективи діяльності в районі. Обговорено проблемні питання, які необхідно вирішити для початку ремонтних робіт. Обговорено питання готовності місцевих бюджетів до спів фінансування ініціативи громад у 2016 році.

Голови громадських організацій сіл Рея та Никонівка поділилися досвідом та проінформували про результати реалізації проекту МРГ в селах Никонівка та Рея.

Відповідно до Положення про форум місцевого розвитку, затвердженого спільним розпорядженням голови Бердичівської районної державної адміністрації та голови Бердичівської районної ради від 12.05.2015р. №92/18 “Про створення Форуму Місцевого Розвитку Бердичівського району”, основними функціями якого є координування впровадження проекту на районному рівні, узгодження планів громад, місцевостей з планом розвитку району, обговорення та вирішення питань, що виникають під час впровадження Проекту, та заслухавши інформацію керівників організацій громад про роботу, проведену в рамках реалізації проекту МРГ, члени Форуму та його учасники відмітили, що громади активні, а проблеми, обрані громадами для співфінансування районною владою, Проектом та його партнерами є першочерговими для вирішення.