Додому НОВИНИ Влада і громада 22 березня – Всесвітній день води

22 березня – Всесвітній день води

14
ПОДІЛИТИСЬ

Щорічно, 22 березня, міжнародною спільнотою відзначається Всесвітній день води, запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води: «Прискорення змін».

В умовах інтенсивного використання водних ресурсів значна роль належить саме малим річкам. В басейнах яких формується основна кількість водних ресурсів, з них складаються головні водні артерії, тому питання про недопущення забруднення та виснаження малих річок і покращення існуючого їх стану мають бути вирішенні на державному та регіональному рівнях. Але і ми , в свою чергу, мусимо невпинно пильнувати , щоб не марнувати і не виснажувати цей життєдайний ресурс.

Вода є фундаментальною для всіх аспектів життя. І оскільки вода впливає на всіх нас, нам потрібно, щоб кожен діяв. Ви та ваша сім’я, школа, бізнес і громада можете змінити ситуацію, змінивши спосіб використання, споживання та управління водою у своєму житті.

Саме від якості води, яку ми п’ємо, залежить стан нашого здоров’я, якість нашого життя. Вода варта того, щоб ми цікавились, що ми п’ємо і зробили все можливе, щоб ця вода була чистою, фізіологічно повноцінною та відповідала діючим вимогам державних санітарних правил.

Перестаньте забруднювати. Не виливайте харчові відходи, масла, ліки та хімікати в унітаз або каналізацію.

Візьміть участь у прибиранні місцевих річок, озер, водно-болотних угідь або пляжів. Бережіть природу!

І пам’ятайте, що навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи.

Тетяна ПЕШКІНА, провідний інженер
з ВВР Бердичівської дільниці БУВР Прип’яті