Додому НОВИНИ Влада і громада 22 березня – Всесвітній день водних ресурсів

22 березня – Всесвітній день водних ресурсів

720
ПОДІЛИТИСЬ

З 1993 року міжнародна спільнота щорічно відзначає 22 березня Всесвітній день води, запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1992 року №А/RES/47/193.

У 2017 році тема Всесвітнього дня води – стічні води, а компанія під гаслом “Навіщо розтрачувати воду?” присвячена скороченню об’ємів забору води з природних джерел та повторному використанню стічних вод.

  1. Чому стічні води мають значний вплив на сталий розвиток держави? Для забезпечення стабільного водопостачання необхідно скоротити вдвічі частку неочищених стічних вод, збільшити оборот води та безпечне повторне використання, що, у свою чергу, вплине на стан санітарії і здоров’я людей, енергетику, стійкість розвитку міст та безпечне існування екосистем.
  2. Чому стічні води – величезна можливість? Велика частина стічних вод, які ми виробляємо, повертається безпосередньо в екосистему не піддаючись відновленню або повторному використанню. У той же час можливості використання стічних вод в якості додаткового ресурсу величезні. Ефективне управління стічними водами є доступним і постійним джерелом води, енергії і поживних речовин. Необхідно зменшувати споживання свіжої води та збільшувати її повторне використання.
  3. Чому стічні води впливають на навколишнє середовище? Завдяки меншій кількості забруднювачів, що потрапляють в системи водовідведення, ми допомагаємо захистити навколишнє середовище і наші водні ресурси. Для цього треба перестати викидати сміття та скорочувати викиди жирів і хімікатів в каналізацію.
  4. Чому управління стічними водами є важливою частиною водного циклу? Прісна вода – найважливіший природний ресурс на нашій планеті, він є обмеженим і з року в рік стає все більш дефіцитним. Не має сенсу використовувати питну воду для таких потреб як, наприклад, полив с/г культур чи газонів, системи охолодження в промисловості. Потрібно відновлювати і повторно використовувати більше стічних вод.
  5. Чому стічні води потребують політичної волі? Здоров’я і продуктивність нації залежать від доступу до безпечної води та санітарії. Зі збільшенням політичної волі та фінансування для поліпшення управління стічними водами ми можемо зменшити забруднення навколишнього середовища і скористатися перевагами цього недооціненого ресурсу.
  6. Чому стічні води впливають на наше здоров’я? Охорона здоров’я залежить від доступу до безпечної води та санітарії. Внаслідок забруднення водних джерел і навколишнього середовища, застосовуючи неочищені стічні води люди ризикують життям, особливо найбідніші прошарки суспільства. Дбаючи про водні ресурси, ми захищаємо здоров’я насамперед найбільш соціально уразливих громадян.
  7. Чому стічні води впливають на розвиток міст? Очікується, що до 2030 року глобальний попит на воду зросте на 50%. Є очевидним – для того, щоб задовольнити зростаючий попит населення на воду і примножити економічний розвиток, необхідно більш ефективно використовувати стічні води.
  8. Чому стічні води створюють робочі місця? Поліпшення очищення стічних вод і створення систем їх повторного використання вимагатиме нової інфраструктури і нових виробництв, тим самим створюючи більше “зелених” робочих місць. Варто зрозуміти, що вигоди для нашого здоров’я, економічного розвитку і навколишнього середовища значно переважають затрати на очищення стічних вод.

Пам’ятаймо, вода – обмежений природний ресурс, глобальний попит на який постійно зростає. Ми повинні скоротити і повторно використовувати стічні води. Ефективно експлуатуючи цей безцінний ресурс, ми робимо так, щоб водний цикл працював краще для кожної живої істоти.

Ігор Борисюк, провідний інженер-гідротехнік
Бердичівського МУВГ