Додому НОВИНИ Влада і громада 22 січня відбулася сесія районної ради

22 січня відбулася сесія районної ради

440
ПОДІЛИТИСЬ

Перед початком зібрання голова районної ради Максим Самчик привітав депутатів з нагоди Дня Соборності України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих громадян, які віддали своє життя за соборність та незалежність України.

З 34 обраних депутатів на сесії були присутні 29. В роботі сесії брав участь депутат обласної ради Віталій Вітусевич.

Депутати Бердичівської районної ради вирішували питання річного бюджету на 2016 рік, комунальної власності та земельних відносин, харчування учнів і пільгового перевезення населення тощо.

Депутати розглянули більше 20 питань, з 18 – прийняли відповідні рішення. Більшість питань було розглянуто на засіданні постійних комісій.

11 – це питання комунальної власності, а саме: передача на баланс нерухомого майна, призначення керівників комунальної власності, встановлення орендної плати, Положення про порядок управління об’єктами спільної власності та інше. У ході засідання депутатами було розглянуто і затверджено дві програми на найближчих п’ять років:

  1. Районна програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.
  2. Програма оздоровлення території Бердичівського району від сказу тварин на 2016-2021 рік.

У зв’язку з тим, що питання про районний бюджет на 2016 рік було схвалено рішенням колегії райдержадміністрації та ретельно обговорено на засіданні усіх постійних комісій, рішення про районний бюджет було прийнято без обговорення.

Важливим для району було питання про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Бердичівського району на 2016 рік. Так як Постановою Кабінетом Міністрів України від 18 січня 2016 року №16 “Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість” визначено, що право на безкоштовне харчування мають діти сироти, діти позбавлені батьківського піклування та діти з малозабезпечених сімей, питання забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів перекладено на місцеві бюджети. Під час обговорення депутатський корпус зійшовся на думці, що треба вишукати кошти на харчування учнів 1-4 класів. Тому до наступної сесії районною радою, райдержадміністрацією, відділом освіти райдержадміністрації, директорами шкіл, сільськими та селищним головами, керівниками сільгосппідприємств району будуть відпрацьовані усі пропозиції щодо можливості безкоштовного харчування учнів початкових класів. Сесія пройшла плідно, питання порядку денного були розглянуті та прийняті відповідні рішення.

Виконавчий апарат районної ради