Додому НОВИНИ Медицина 24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

1009
ПОДІЛИТИСЬ

Епідеміологічна ситуація із захворюваності на туберкульоз в м. Бердичів залишається складною. Епідемія, яка зареєстрована в Україні в 1995 році, триває.

У місті проводиться цілий комплекс заходів по профілактиці, ранньому виявленню та лікуванню туберкульозу. При міській поліклініці працює цифровий флюорограф, де можна провести обстеження легень безкоштовно.

За 2016 рік у місті зареєстровано 38 випадків активного туберкульозу, серед них – один підліток. І це лише серед тих пацієнтів, які зверталися за медичною допомогою. Для своєчасного виявлення туберкульозу дітям проводять реакцію Манту, яка передбачає введення туберкуліну, специфічного алергену, а не туберкульозної палички. З 15 років проводять щорічне флюорографічне дослідження органів грудної порожнини (ОГП).

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане бацилою Коха. Шлях передачі найчастіше це повітряно-крапельний (при кашлі, чханні, розмові), засохлі крапельки мокротиння з мікобактеріями перетворюються в інфікований пил, який є на підлозі, предметах, у повітрі. Туберкульозом може захворіти кожен, на сьогодні це хвороба не лише асоціальних верств населення, тому щорічна флюорографія ОГП вбереже Вас та ваших близьких. Виявлення туберкульозу на початкових етапах має високі показники вилікування.

Загрозливих масштабів набуває туберкульоз, який є малочутливим до дії протитуберкульозних препаратів, чому сприяє погане ставлення пацієнта до власного здоров’я (одночасне вживання алкоголю разом із протитуберкульозними препаратами; перерви у лікуванні; ВІЛ-інфекція та ін.).

До основних симптомів туберкульозу належать (достатньо одного, або інколи безсимптомний перебіг):

  • кашель, що триває більше 3-х тижнів;
  • підвищення температури до 37-37,5˚С;
  • спонтанне схуднення, втрата апетиту;
  • підвищена пітливість, переважно вночі;
  • біль в грудній клітці, поява домішок крові у мокроті.

Хто може захворіти на туберкульоз:

  • особи, що знаходяться в постійному контакті з хворими на туберкульоз;
  • ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД;
  • особи , що страждають алкоголізмом, палять, вживають наркотики;
  • особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя або з хронічними хворобами такими, як цукровий діабет, психічні розлади та виразка шлунка і 12-палої кишки;
  • діти, так як їх імунна система ще не сформована та літні люди через послаблення імунного захисту.

Виявлений туберкульоз не є загрозою для оточуючих – загрозою є невиявлений туберкульоз!

Сахарук І.О.,
лікар-фтизіатр ПТДВ Бердичівської ЦМЛ