Додому НОВИНИ Влада і громада 32 річниця виведення військ з Республіки Афганістан: Швайківська громада пам’ятає, шанує та...

32 річниця виведення військ з Республіки Афганістан: Швайківська громада пам’ятає, шанує та береже

218
ПОДІЛИТИСЬ

Захід-реквієм з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбувся 15 лютого у Швайківській школі. Пам’ятний вечір пройшов за участі і сприяння голови Швайківської об’єднаної територіальної громади Габріела Мкртчяна та очільника Райгородоцької громади Максима Самчика.

Вкотре навчальний заклад на чолі з директором Іриною Білан відчинив свої двері для обпалених війною чоловіків із різних куточків Бердичівщини, рідних загиблих воїнів-афганців.

Розпочалася зустріч з покладання квітів до пам’ятного знаку, що встановлений перед школою. З гранітної плити на живих споглядаю три світлі обличчя – випускників Швайківської школи, які не повернулись з далекого Афганістану. Імена Петра Чумака, Анатолія Патея та Сергія Живуна знають учні та односельчани, їх пам’ятають, ними пишаються…

А далі була екскурсія музеєм… У школі існує музейна кімната, присвячена воїнам-інтернаціоналістам. Щоразу вона доповнюється новими експонатами, а її відвідування стає пам’ятним та незабутнім. Після екскурсії на присутніх чекав концерт-реквієм, який підготували учнівський і педагогічний колектив школи спільно з працівниками культури Райгородоцької громади.

– Минуло вже 32 роки, а ви – як один кулак. Ви разом, і цьому варто повчитися. Кожен з вас розуміє цінність людського життя, знає ціну війни та миру, вміє дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, долю прийдешніх поколінь. Так, війна озивається болем і зойком у ваших серцях. Я це розумію і бажаю вам міцного здоров’я. Двері нашої громади завжди відкриті для вас, – зауважив голова Швайківської об’єднаної територіальної громади Габріел Мкртчян. Щиру вдячність від нинішнього покоління своїм ветеранам воїнам-інтернаціоналістам висловив голова Райгородоцької громади Максим Самчик та директор навчального закладу Ірина Білан.

Нагадаємо, що 88 жителів Бердичівського району виконували бойовий обов’язок на території інших держав. 15 з них – випускники Швайківської школи. Четверо військових не повернулося додому, серед них – троє швайківчан. Тож згадуймо у наших молитвах усіх захисників держави, військовослужбовців, яким дорогі поняття честь, доблесть та вірність своєму обов’язку. Саме пам’ять здатна робити нас сильними, мудрими, стійкими. Пам’ять допоможе нам стати справді згуртованою нацією, у якої є майбутнє.

Пресслужба Швайківської громади.