Додому НОВИНИ Влада і громада 365 із 1825…

365 із 1825…

867
ПОДІЛИТИСЬ

День тече довго, а рік пролітає блискавично… Ось і минув рік, як був обраний народним депутатом Верховної Ради України викладач історії Бердичівського педагогічного коледжу Богдан Кицак. Зараз він також є членом комітету ВРУ з питань економічного розвитку.

Оскільки існує багато непорозумінь та міфів щодо роботи депутатів Верховної Ради, вважаю за доцільне пояснити сутність своєї роботи і прозвітувати.

Поширена думка, що депутати працюють на олігархів та перебувають поза законом, купуючи голоси виборців за допомогою «гречкосійства». Так, таке зустрічається, але основний обов’язок народного депутата – це законотворчість. Робота у комітеті, обговорення законопроєктів у фракції, ухвалення бюджету, призначення уряду, міжнародна парламентська діяльність – усе це входить до першого блоку обов’язків нардепа. Ця діяльність займає левову частку депутатського часу.

За рік мною спрямовано 302 депутатських звернення, подано 15 депутатських запитів, ініційовано 23 законопроєкти, 2 із яких уже стали чинними.

Основні закони, які написані у співавторстві:

• №2237 Скасування депутатської недоторканності – ухвалено.
• №3275 Допомога бізнесу у зв’язку з COVID-19 – ухвалено.
• №2426 Детінізація ринку металобрухту – ухвалено.
• №3739 Локалізація виробництва в машинобудуванні – ухвалено у першому читанні.
• №3718 Основні засади молодіжної політики – ухвалено в першому читанні.
• №3607 Бізнес-омбудсмен для захисту від зловживань контролюючих органів – зареєстровано.
• №3724/3725 Запровадження інвестиційних стимулів для розвитку індустріальних парків – зареєстровано.
• №3433 Про доктрину економічної безпеки – зареєстровано.
• №3499 Інтерпеляція (парламентський контроль над Кабінетом Міністрів України) – зареєстровано.
• №3526 Посилення захисту лісів, запобігання пожежам – зареєстровано.

Іноді нашу команду сприймають як сліпих виконавців чужої волі, коли треба одностайно голосувати за певні рішення. Однак це не так, що підтверджує мій приклад: при голосуванні у 28,8 % випадків я не був згоден із позицією фракції та голосував «проти». І я не поодинокий у відстоюванні власної думки.

Другий блок роботи – представлення інтересів виборців. Для цього нардеп має два інструменти: депутатське звернення та депутатський запит. Чиновники зобов’язані відповідати на такі документи. На жаль, звернення громадян можновладці часто ігнорують, тому депутатський запит – дієвий інструмент, щоб «підсвітити» проблему людей в очах посадовця.

Інтереси виборців проявляються в їхніх зверненнях. Аналіз звернень свідчить, що людей хвилюють такі питання: матеріальна допомога – 40%, земельні питання – 30%, стан міських та дворових доріг – 10 %, житлово-комунальне господарство – 5%, рух громадського транспорту – 5%, екологія – 5%, благоустрій міста – 5%.

Багато звернень є сферою відповідальності міської влади, а не народного депутата: ями на асфальті у дворі, протікання даху, незручне розташування автобусної зупинки. Оскільки суттєва частина податків із зарплат бердичівлян іде до бюджету міста, то саме ці гроші розподіляють міські депутати.

За рахунок державної субвенції народний депутат може спрямувати державні кошти на вирішення соціально-економічних питань громади. Цьогоріч за депутатського сприяння на 63-й округ було направлено біля 10 млн. грн. на розвиток громад. Крім того, у рамках програми «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» на дороги нашого округу було виділено більше 291 млн. грн.: Андрушівський район – 98 млн. грн., Бердичів і Бердичівський район – 73 млн. грн., Попільнянський район – 59,5 млн. грн., Ружинський район – 61 млн. грн.

Одна з основних ліній моєї діяльності – підтримка самоорганізації та активності громадян.

Об’єднавшись, люди можуть вирішити багато проблем. Моє завдання – допомогти активним громадянам досягнути своєї мети. Тому я домігся у 63-у окрузі збереження всіх чинних ОТГ і не дозволив укрупнити громади, бо це йшло проти волі мешканців. На жаль, були наміри «оптимізувати» ОТГ, які попрацювали лише рік і ще не показали результатів. Мені вдалося відстояти інтереси людей.

Підтримка медичних закладів для мене важлива не лише під час пандемії, а й узагалі. На початку 2020 року постало питання закриття Ружинської районної лікарні. Завдяки моєму клопотанню Ружинська лікарня отримала ліцензію на здійснення господарської діяльності та фінансування від держави на 2020 рік.

Великі цілі потребують великих зусиль і часу. Моя мета – розвиток нашої держави та її процвітання. Я працюю над тим, аби цей час настав якомога швидше.

Із найкращими побажаннями – ваш Богдан Кицак.