Додому НОВИНИ Влада і громада 5 років ми керуємо будинками без ЖЕКу!

5 років ми керуємо будинками без ЖЕКу!

404
ПОДІЛИТИСЬ

Навесні 2012 року мешканці наших двох будинків по вул. Дзержинського, 40, 40-а (зараз це вулиця Героїв України) зібрались на свої перші загальні збори і спільно прийняли рішення – створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, щоб самостійно без ЖЕКу керувати та управляти своїми будинками. ОСББ назвали “Родина-40”.

Наші будинки – це 9-ти поверхова на два під’їзди будівля, де розташовано 72 квартири та 5-ти поверхова будівля на 20 квартир, які збудовані в центральній частині міста – навпроти міліції.

Раніше, до створення ОСББ, наші будинки обслуговував ЖЕК №2, тепер це приватне підприємство “Житлоремекс 2”. В липні 2012 року ми прийняли від них будинки та прибудинкову територію на баланс ОСББ і розпочали господарювати.

Минуло вже 5 років, як ми живемо в ОСББ і керуємо своїм житлом. Спочатку було страшно, бо стан конструкцій та мереж живлення були в дуже поганому стані: покрівля протікала наскрізь – і над квартирами мешканців, і над ліфтовими; в підвалі – постійні прориви мереж води та каналізації, скрізь купи сміття, бруду, сморід; у під’їздах – безлад; у дворі – пустир і нічого привабливого. Але потрібно було з чогось починати і наводити порядок.

Велику роль у становленні нашого ОСББ зіграла перша голова Слюсаренко Світлана Григорівна, дуже ініціативна і цілеспрямована жінка. Саме вона дала добрий старт об’єднанню, влаштувала кабінет-офіс для ведення прийому мешканців, навчила своєчасно платити за послуги. Велика подяка їй за такий вагомий внесок у спільну справу.

Останні три роки будинками керує подружжя Лапінських. Спочатку головою правління був Лапінський Віталій Володимирович, а після його призову на службу в АТО, де він протягом 2015-2016 років захищав незалежність Вітчизни, головою була обрана на загальних зборах його дружина – Тетяна Володимирівна. Ми дуже переживали за нашого голову, який рік, як лікар, виконував свій військовий обов’язок на передовій. Після мобілізації Віталій Володимирович разом з дружиною продовжує керувати нашою “Родиною-40” і у них все добре виходить.

Ми дуже вдячні їм за їх працю, безмежне терпіння, витримку та не байдужість до стану справ. Саме завдяки їм у 9-ти поверховому будинку повністю капітально відремонтована покрівля, у дворі влаштований критий контейнерний майданчик для збору побутових відходів та встановлений дитячий ігровий майданчик. Кошти на ці роботи були виділені міським головою з бюджету міста.

За власні кошти ОСББ, тобто за “квартплату” мешканців, ми за 5 років зробили багато робіт: відремонтували ліфти, зробили нові козирки над входами у під’їзди з металопрофілю, встановили двері з домофонами, відремонтували у підвалі мережі води та каналізації, замінили електролампи у під’їздах на енергозберігаючі і встановили датчики руху. У дворі теж попрацювали – встановили нові лавки для відпочинку, впорядкували клумби, огородили металевим парканом дитячий майданчик. На теперішній час – завершуємо капітальний ремонт всередині під’їздів.

Скрізь стало гарно та охайно, наші будинки повністю відновилися і відродилися, нам приємно жити в такому затишному Домі. І “квартплата” у нас невисока, тариф складає 2,06 грн. за 1 кв.м загальної площі квартири в місяць (без ліфту). Вже всі зрозуміли, якщо правильно розпоряджатися коштами і витрачати їх на потреби саме свого будинку – позитивний результат гарантований.

Великою підтримкою в роботі є наше правління: Саган Світлана, Семенюк Наталія, Степовик Олександр, Єщенко Віктор, Онопрієнко Микола. Саме завдяки правильному курсу нашого “активу” досягнуто таких високих результатів всього за 5 років життя.

Потрібно зазначити, що багато мешканців не залишаються осторонь, коли потрібна допомога у вирішенні тих чи інших проблем, вникають, допомагають, розуміють, серед них: Коваленко Іван, Пасічник Віктор, Підвисоцький Валентин.

Вже зараз, коли за плечима стільки пережито, прожито, зроблено і подолано труднощів, можна без вагань сказати: “Добре, що ми пішли від ЖЕКу і стали господарями своїх будинків”.

Співвласник будинку
по вул. Героїв України, 40
Семенюк Наталія