Додому НОВИНИ Влада і громада 8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста

8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста

737
ПОДІЛИТИСЬ

Міжнародний рух Червоного Хреста має глибоке історичне коріння, служить добру і людяності. Створений в середині ХІХ століття з обмеженим завданням полегшувати страждання поранених на полі бою, з часом Червоний Хрест поширив свою діяльність на полегшення долі постраждалих за будь-яких надзвичайних ситуацій, всіх знедолених.

Ідея створення Червоного Хреста зародилася серед жахів і страждань війни як вираз милосердя і співчуття до її жертв, прагнення поліпшити їх долю і пов’язана з ім’ям громадянина Швейцарії Анрі Дюнана, який в 1859 р. випадково став свідком кровопролитної боротьби і невимовних страждань поранених, залишених без догляду на полі бою поблизу Сольферіно.

“Ми всі брати” – це єдине, чим керувався А.Дюнан, намагаючись полегшити біль тих. Хто потребував допомоги, незалежно від того, були вони союзниками чи ворогами.
В жовтня 1863 року в Женеві відбулася міжнародна конференція, в якій взяли участь офіційні делегати 14 держав. В результаті її роботи були прийняті принципові рішення, які виражені в 10-ти статтях і визначали основні принципи організації національних комітетів допомогти пораненим і хворим воїнам під час війни. Так був покладений початок Руху Червоного Хреста, а прийняті рішення і рекомендації склали наріжний камінь доктрини Червоного Хреста і правової основи його існування і діяльності.
В 1864 році біла підписана Женевська конвенція про полегшення долі поранених і хворих у діючих арміях.

Вперше в історії людства було проголошено про обов’язковість надання допомоги усім пораненим і хворим воїнам, незалежно від приналежності до будь-якої із сторін, а також про недоторканість шпиталів, лазаретів і санітарного персоналу. Міжнародне визнання одержав знак Червоного Хреста як символ недоторканості на війні закладів і осіб, які забезпечують надання допомоги пораненим і хворим воїнам.

І на сьогоднішній день основоположними принципами Червоного Хреста є гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність, універсальність.

Наталія Гавриловська, голова Бердичівської МОТЧХУ.