Додому НОВИНИ Культура Cвято української вишиванки

Cвято української вишиванки

2212
ПОДІЛИТИСЬ

Двохсотрічний ювілей Тараса Григоровича Шевченка широко святкується по всій країні. Не став виключенням і Бердичівський міський ліцей № 15, де було проведено чимало заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Кобзаря. Поміж інших відбулося і свято української вишиванки “Україна вишивана”.

Під час проведення заходу звучали вірші Великого Поета, звучав учительський хор, у репертуарі якого – українські народні пісні, та пісні, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченко. Керівник хору – учитель музики Володимир Миколайович Ковальов. Слід зауважити, що в хорі задіяна чимала кількість учительського складу ліцею, там бере участь навіть директор Ванда Геннадіївна Івасюк. Популярні українські пісні – як народні, так і сучасні, прозвучали зі сцени у виконанні учительського хору.

Ведучими виступили учні 9-Б класу Богдан Кваша та Герук Аліна.

Особливу увагу глядачів привернув показ вишиванок, у якому брали участь учні 1-11 класів. Адже там справді було на що подивитись. Головною умовою присутності на святі була наявність вишиванки – як в учасників, так і в глядачів. Цікавим виявився відеофільм про історію української вишивки та української вишиванки, який був презентований на святі. Проникливо та емоційно декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка учні ліцею: Верховлюк Анастасія (10 клас), Кучер Іван (8-Б клас), Савелко Анастасія (10 клас), Рикунич Ірина (10 клас), Тімкова Ірина (7-А клас), Кухарчук Ксенія (7-Б клас), Степова Дарія (7-Б клас), Дзюба Каріна (5-А клас). Душевно звучали пісні у виконанні Богачової Катерини (5-А клас), Шаламова Дмитра (5-А клас), Бродовської Аліни (9-А клас), Мацюк Анни (9-А), Рикунич Ірини (10 клас).

Народний танець у сучасній інтерпретації виконали Дідук Вікторія та Поліщук Олександра (хореограф Тетяна Олександрівна Захарчук).

Сценарій заходу підготувала заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Пантелеївна Єдінова. У підготовці також брали участь: педагог-організатор Катерина Петрівна Дубовська, соціальний педагог Ліля Василівна Соколовська та вчитель музики Володимир Миколайович Ковальов.

Особлива подяка батькам ліцеїстів за надані вишиванки.

Т. МАЗУРЧУК,
бібліотекар БМЛ №15, член профспілки.