Додому НОВИНИ Медицина COVID-19: чи потрібно вакцинуватися бустерною дозою?

COVID-19: чи потрібно вакцинуватися бустерною дозою?

72
ПОДІЛИТИСЬ

Зважаючи на початок повномасштабної війни Російської Федерації проти України, усі навколо ніби забули про те, що у світі існує невидимий ворог – вірус COVID-19, і темпи пандемії не спадають.

У Бердичеві за останні три місяці темпи вакцинації значно знизилися порівняно з довоєнними. Сьогодні важливість щеплення стоїть досить гостро, оскільки мало хто серед містян зважає на правила власної безпеки. Для посилення імунної реакції, що може знижуватися з часом, вчені та лікарі рекомендують вакцинуватися бустерною дозою. Бустер – це не нова вакцина, існують щеплення, які не потребують ревакцинації. Наприклад, дві дози вакцини проти кору дають високий захист на все життя. Проте, коронавірус – це активно мутуючий вірус, тому підсилення імунітету є досить важливим. Наскільки ефективні такі щеплення?

Безперечно виключати можливість зараження тим чи іншим штамом повністю не можна навіть після третьої дози, проте останні дані доводять, про ефективний захист пацієнта від тяжкого перебігу COVID-19 та смерті.

Отримати бустерне щеплення можуть усі вакциновані від COVID-19 особи віком від 18 років, за умови, що після попередньої вакцинації минуло не менше 6 місяців. Ревакцинують м-РНК-вакцинами – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Багато людей скептично ставляться до м-РНК-вакцин і вважають їх небезпечними, та такими, що здатні змінити генетичний матеріал людини. Насправді, це фейк. Така вакцина безпечніша, ніж традиційна, швидша у виробництві.

Після бустерного щеплення пацієнт на сайті або в додатку «Дія» може згенерувати новий сертифікат, що буде дійсним 270 діб з дати останньої вакцинації.

Інформацію підготувала асистент кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету Анастасія ОБРАДОВИЧ