ОСТАННІ СТАТТІ

Заходи щодо запобігання та протидії корупції в Бердичівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України

0

Бердичівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проводяться заходи за напрямками запобігання та протидії корупції в порядку проведення лекцій, бесід з працівниками управління щодо морально-ідеологічного аспекту.

Враховуючи те, що корупція завжди завдає збиток суспільним інтересам – прямий або непрямий (опосередкований). Цей збиток прямо залежить від її масштабів і форм прояву. Якщо корупції не поставлений дієвий заслін, вона стрімко розростається, уражаючи все нові й нові сфери. У результаті відбувається інституалізація корупції, коли вона стає невід’ємною частиною життя суспільства, що призводить до деградації соціальних цінностей, а правові інститути перестають працювати. Тобто спостерігається симбіоз непрозорого олігархічного бізнесу з корумпованим вищим чиновництвом. На цей «союз» витрачаються величезні кошти (“тіньовий бюджет”), надані великими олігархічними структурами в обмін на управлінські рішення, що дають їм у сотні разів більший дохід. Тотальна корупція підриває правові основи існування держави, перетворюючи право на товар. Це особливо негативно відображається на рядових громадянах країни і підприємцях, змушених повсюди платити «данину», давати хабара, фактично, за реалізацію своїх законних прав.

Основним принципом є сутність морально-ідеологічних антикорупційних заходів, принципи їх формування та реалізації, мета, завдання, механізми та очікувані результати використання повинні визначатися концептуальним документом. Прийняття та застосування Концепції реалізації морально-ідеологічних антикорупційних заходів (далі – Концепція) створило б усі передумови для повноцінного формування морально-ідеологічного механізму боротьби з корупцією, визначило б інструментарій протидії корупції шляхом зміцнення морального стану українського суспільства в цілому та його окремих структур, визначення національної ідеї та загальнодержавної ідеології, духовного відродження та культурного збагачення народу, самоусвідомлення та консолідації нації.

Ефективне впровадження в життя Концепції реалізації морально-ідеологічних антикорупційних заходів можливе за умов збалансованої діяльності та взаємодії владних інституцій усіх рівнів, відповідальності за досягнуті результати, залучення громадянського суспільства, цілеспрямованості та охоплення концептуальними заходами всіх категорій громадян, відповідності морально-ідеологічних заходів основним пріоритетам державної антикорупційної політики та заходам іншого характеру, спрямованим на запобігання та протидію корупції.

Актуальність даного питання зумовлюється тим, що корупція провокує й поглиблює суспільні кризові явища, підриває імідж України на світовій арені, негативно впливає на мікро- та макроекономічні процеси, перешкоджає налагодженню конструктивного діалогу між владою та громадськістю, руйнує засади розбудови правової держави та громадянського суспільства. Тому розробка та впровадження заходів антикорупційного спрямування є одним із першочергових завдань державного органу.

Щодо даного питання Бердичівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проводяться відповідні лекції та інші заходи щодо питань ефективного запобігання та протидії корупції, яка є однією із найважливіших проблем та можливостей щодо її мінімізування і впливу на роботу органу.

На даний час в Бердичівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено мінімізацію контактів працівників Управління з громадянами за допомогою створення окремого підрозділу – відділу обслуговування громадян, який безпосередньо проводить роботу з громадянами.

Проводиться контроль:

  • за достовірністю та вчасністю декларування державними службовцями своїх доходів та витрат;
  • забезпечення реальних правових наслідків недостовірного декларування з урахуванням розміру прихованих надходжень.

Також визначено перелік інформації, яку орган державної влади зробив доступною з метою розвитку громадянського суспільства та формування цивілізованого середовища.

Зформована єдина міжвідомча комп’ютерна інформаційна система для обліку відомостей щодо фактів корупції та корупційних діянь з правом доступу до неї усіх правоохоронних органів та Головдержслужби.

Запроваджено правовий інститут ротації кадрів державної служби на окремих посадах. Створено прозору систему найму та просування по службі державних службовців.

Забезпечено проводення відкритих конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби через мережу інтернету на сайті НАДС.

Провадиться чіткий контроль щодо забезпечення прозорості прийняття рішень щодо закупівель товарів і послуг за допомогою проведення відкритих тендерів.

Малиновський С.Ф.,
завідувач сектору по
роботі з персоналом

Штрафи за порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання значно зростуть

0

Згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 301/222 від 19.06.2017 року затверджено Такси для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України).

Згідно цього наказу, за незаконне добування або знищення однієї особини звірів штрафи зокрема становитимуть: лось – 80 тис. грн.; кабан – 40 тис.грн.; козуля – 32 тис.грн.; бобер – 10 тис. грн.; заєць-русак – 8 тис. грн.; білка – 1 тис. грн., лисиця – 1 тисяча та інші.

Лебеді, гуси та інші мисливські птахи від 4 до 1 тисячі гривень за особину.

Крім того, за знищення чи пошкодження гнізд, нір, іншого житла тварин і птахів та інших порушень штрафи збільшуються в 5-10 разів.

Святковим маршем, короваєм та щирими посмішками зустрічали на святі аграріїв району

0

Напередодні свята Дня працівників сільського господарства, 14 листопада, у великій залі Бердичівської райдержадміністрації відбулися урочистості на честь працівників агропромислового комплексу Бердичівського району.

Трудівників полів і ферм, керівників і фахівців сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, аграріїв, які трудяться на теренах Бердичівщини та щороку радують земляків трудовими досягненнями, вітали голова адміністрації Едуард Томашевський, заступник голови районної ради Віталій Вишнівський. У цей день виступаючі висловили щирі слова вдячності трудівникам на селі.

У своєму вітальному слові голова районної адміністрації наголосив на особливості і важливості праці аграріїв: “Аграрний сектор економіки є базовим у нашому районі. Ви робите вагомий внесок до бюджету району, розвиваєте економіку, дбаєте про добробуту співгромадян. Загалом, сільське господарство – одна з найважливіших галузей економіки України. Від праці цих людей залежить, що ми їстимемо завтра, і як ці продукти вплинуть на наше життя і здоров’я” – зазначив Едуард Томашевський. Також він побажав винуватцям свята задоволення від роботи, достатку, добробуту, міцного здоров’я, затишку і тепла у родинах.

У рамках святкового заходу, голова райдержадміністрації Едуард Томашевський та заступник голови районної ради Віталій Вишнівський нагородили кращих із кращих у різних номінаціях керівників агропромислової галузі району пам’ятними відзнаками та подяками. Усім сільськогосподарським виробникам за небайдужість та допомогу соціальній сфері району було вручено обереги: ляльки-мотанки у вигляді янгола, а керівників району обдарували дідухами з колосся врожаю 2017 року.

Цього дня працівники сільського господарства Бердичівського краю отримували багато привітань і чергові вітання були від Ігоря Потапчука – директора КП “Власний дім”, який вручив грамоту Житомирської облдержадміністрації керівнику ФГ “Пролісок Агро” Юрію Тарахтелюку і передав грамоту від управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА для нагородження заступника директора ТОВ “Українська ягода” Євгена Рильського.

Усі гості заходу мали можливість переглянути виставку у фойє райдержадміністрації. Тут були представлені роботи вишивальниць, майстрів народної творчості, вироби вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. Дитячий танцювальний колектив “Перлинки” подарував свої хореографічні номери, оркестр 26-ї артилерійської бригади, в свою чергу, музичною композицією вітали присутніх у залі, а творчі колективи районного Центру культури і дозвілля розважили гумористичними номерами та пісенними композиціями. По завершенню офіційної частини та концертної програми усіх присутніх у залі пригостили смачним короваєм – як символ достатку, багатства та завершення урожайного року.

Прес-служба райдержадміністрації.

Незвичні побратими

0

Вперше цього чоловіка мені довелося побачити під час чергового парково-господарчого дня. Проходячи поблизу, звернув увагу на те, що водій, який здійснював технічне обслуговування автомобіля, поводився з машиною з якоюсь дбайливістю в рухах, ну, як з людиною, якій хочуть допомогти й не завдати непотрібного болю. Поцікавився у старшини ремроти Григорія Коломійця думкою про товариша по службі і почув дуже стислу, але яскраву характеристику: “Таку людину і такого водія іноді шукають, як коштовне каміння. Він просто закоханий у свою роботу”.

Через місяць, перебуваючи на автопарковій території частини, знов побачив знайомий “МАЗ” і не впізнав його – тягач виблискував на сонці, як тільки що зійшовши з заводського конвеєру. Та й водія, який змінив спецівку на чисто випрану форму, старшого сержанта Юрія Жирного впізнав не одразу. Здавалося б, звичайний собі солдат, один з багатьох, які проходять службу в лавах Збройних Сил України. Хіба що, дещо соромʼязливий у спілкуванні; більше мовчун, ніж активний співрозмовник; з посмішкою, яка викликає довіру. Однак є в його характері риса, що виділяє поміж інших – відношення до служби, вірніше, до своїх безпосередніх обовʼязків, які він виконує, як улюблену справу.

Юрій місцевий, родом з села Катеринівка Бердичівського району. Взагалі так склалося, що  його життя від народження до сьогоднішнього дня проходить саме в межах району: школу закінчив у сусідньому селі Швайківка, де згодом працював трактористом у тракторній бригаді і строкову службу у 1997-98 роках проходив в ремонтному батальйоні в/ч 11454, яка розташовувалась у м. Бердичів. А коли в 2014 отримав повістку на війну, знов ж таки, потрапив до військової частини з місцевою “пропискою” – 26 артилерійську бригаду. Він вступив у війну з першою хвилею мобілізації, з тими хлопцями, які зламали декому імперські амбіції щодо нового перерозподілу Української держави.

Капітан Анатолій Попудрибко, на той час командир ремроти, визначив сільського механізатора водієм МТЛБУ. “Металеба” прийшлась Юрію “до рук” і без металевого незадовільного нарікання вірно служила у зоні АТО, виконуючи щоденні завдання, як тягловий коник поні. Однак справжнього мовчазного і вірного друга Юрій зустрів десь через півроку – свого ровесника за віком, але серед машин вже сивовусого діда, міцного й тяглового діда “МАЗа”. Сів за баранку потужного тягача, глянув з висоти кабіни на мокру від триденного дощу розмоклу землю і зрозумів – це механічне продовження його самого. Разом вони подолали не одну сотню кілометрів атошних доріг, їх фари вихвачували нічні силуети сепарських блокпостів, а вибухи артилерійських снарядів зливалися з ревом автомобільного двигуна. Вони доставляли військову техніку з мирної землі на посічену уламками землю українського сходу, вивозили потребуючі заводського ремонту машини із зони бойових дій, моталися між позиціями підрозділів, як власної бригад, так і 42-ї бригад.

Автомобіль і людина навчились розуміти один одного з натяку: Юрій за одним лише “настроєм” тягача знає, який саме агрегат автомобіля і коли потребує автослюсарного втручання. У відповідь “МАЗ”, за весь період служби на ньому Юрія, ні разу не зламався у польових умовах, адже друзі не мають права підводити один одного у лихий час випробувань. Тому Юрій Васильович прийняв рішення, що поки триває війна, він з армії не піде, а, вірніше сказати, не покине побратима одного ділити тяготи і важкості армійської служби. А для власної впевненості він вже другий контракт поспіль підписує не на якихось там шість місяців, а на повнокровні три роки.

Ось з такими незвичними побратимами довелось мені зустрітись на теренах служби у 26 артилерійській бригаді.

P.S. Коли матеріал вже було віддано у друк, мене відшукав Юрій Жирний і попросив згадати товаришів по службі, які допомагають йому долати робочі проблеми. Це найкращий такелажник старший прапорщик Іван Гаврилюк та автомайстер від Бога сержант Сергій Білик.

Олег КАЛАШНІКОВ,
прес-служба 26 Абр.

Відбулась двадцята сесія районної ради

0

10 листопада 2017 року відбулося засідання двадцятої сесії районної ради. На сесії розглянуто 16 важливих питань з яких прийняті відповідні рішення.

Зокрема депутати районної ради затвердили зміни до районної Програми “Турбота”, що дасть змогу виділити матеріальну допомогу мешканцям району, будівлі яких постраждали в результаті опадів у вигляді граду 21 вересня 2017 року.

Внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік. На проведення заходів соціального розвитку Бердичівського району передбачено субвенцію державного бюджету у розмірі 1 млн. 600 тис. грн., з обласного бюджету передбачено кошти іншої субвенції у розмірі 2 млн. 257 тис. 804 грн. (в тому числі на ліквідацію наслідків градопаду 1 млн. 500 тис. грн.)

Окремими сільськими радами спрямовано кошти до районного бюджету для харчування учнів загальноосвітніх шкіл району 116 тис. 800 грн., на медичну галузь 3 тис. грн. та на Райківську ЗОШ для покращення матеріально-технічної бази 10 тис. грн.

На сесії прийнято рішення про встановлення розміру кошторисної заробітної плати на 2017 рік при здійсненні будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, технічне переоснащення) об’єктів за рахунок коштів районного бюджету у розмірі 5 тис. 100 грн.

Рішенням сесії призначено Клименко Ніну Петрівну директором Районного малого комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства Бердичівської районної ради на умовах контракту строком на три роки.

Затвердили вісім технічних документації з нормативно грошової оцінки земельних ділянок за межами населених пунктів району.

Церква та місто

0

Колектив Бердичівської центральної міської лікарні висловлює щиру подяку церкві “НОВИЙ ЧАС”, яку очолює старший пастор Жучков Леонід Борисович, за надану гуманітарну допомогу нашому закладу.

Хочеться відзначити, що Церква протягом двадцяти двох років допомагає громадянам нашого міста, надаючи гуманітарну допомогу у вигляді обладнання, інструментарію, перев’язувального матеріалу, який щорічно надходить на адресу Церкви по вул. Богунська, 27, від німецької благодійної організації HUMEDICA. За всі ці роки плідної співпраці наша лікарня неодноразово отримувала гуманітарну допомогу. Ось і цього разу лікарня отримала чотири прекрасних ліжка з новими матрацами для виходжування хворих, якими обладнано палату неврологічного відділення, та перев’язувальний матеріал для операційної і відділень хірургічного профілю.

Шановний Леоніде Борисовичу! Запевняємо, що надана Вами гуманітарна допомога стане ще одним кроком до одужання для людей нашого міста, які лікуються в нашому закладі. Люди, які опинились на лікарняному ліжку, обов’язково оцінять Ваш внесок в їх одужання.

Надіємось на подальшу плідну співпрацю.

З повагою,
адміністрація Бердичівської міської лікарні.

Виставка семи монастирів Української Православної Церкви

0

14 листопада на території
Свято-Миколаївського собору м. Бердичева відкривається виставка семи монастирів Української Православної Церкви.

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, у вівторок, 14-го листопада 2017-го року, на території Свято-Миколаївського собору м. Бердичева відкривається виставка семи монастирів Української Православної Церкви. Буде представлена різноманітна продукція монастирів. Виставка триватиме протягом двох тижнів – по 27-е листопада.

Прес-служба Бердичівського благочиння

Святкування Дня працівників культури в районі

0

У великій залі райдержадміністрації 9 листопада відбувся урочистий захід до Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Вітання майстри сцени приймали від голови Бердичівської райдержадміністрації Едуарда Томашевського та від першого заступника голови – начальника управління фінансів Тетяни Войцахівської. Вони побажали працівникам культури терпіння, наснаги і творчих успіхів. Подякували за плідну, щоденну працю, ініціативність та силу духу, завдяки яким звеличується наша рідна Україна і наш край – Бердичівщина.

За особистий вагомий внесок у розвиток культурної галузі району, за високий професіоналізм керівництво району нагородили працівників культури грамотами та подарунками. А також виконали почесну місію – від імені депутата Верховної Ради України Олександра Ревеги нагородили грамотами і грошовими преміями представників культури району та вручили їм грамоти управління культури облдержадміністрації. Щирі вітання отримували і від заступника голови Бердичівської районної ради Віталія Вишнівського. Він вручив грамоти та грошові нагороди.

Відзначили особливість і наполегливу працю дитячого танцювального колективу “Перлинки”. Дітям голова РДА та перший заступник вручили особисті подаруночки та солодощі, а керівника колективу Катерину Кобилінську відзначили грамотою.

Прес-служба райдержадміністрації.