ОСТАННІ СТАТТІ

Гришковецька селищна рада оголошує конкурс

0

Гришковецька селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування:

– начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту, сім’ї та дітей апарату Гришковецької селищної ради.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу. Останній день прийому документів для участі в конкурсі 25 березня 2019 року до 17.00.

За інформацією щодо основних вимог та для подачі документів для участі у конкурсі на заміщення вакантних посад звертатися за адресою: смт. Гришківці, вул. Червоний промінь, 4, тел. 6-33-35, 6-32-81, www.berdichev-rayrada.zt.gov.ua.

Зеленський – нове обличчя в українській політиці?

0

Після публікації деяких надто критичних і саркастичних матеріалів про кандидата в Президенти Володимира Зеленського до редакції зателефонувало декілька майбутніх виборців та висловили власну думку: Зеленський не клоун, а вірніше – шоумен, талановитий продюсер, який створив низку незабутніх артистичних образів. А також він – кіноактор. І він дійсно з поміж усіх інших – нове обличчя в нашій політиці.

Чому відомий американський кіноактор Арнольд Шварценегер був декілька разів обраний губернатором штату, а кіноактор і радіоведучий Рональд Рейган став одним із найкращих президентів США? Чи ви думаєте, що їх акторські таланти завадили їм стати успішними політиками та господарниками? Дехто сумнівається, чи може шоумен стати Головнокомандуючим Збройними Силами. Але ж ми знаємо, що в багатьох розвинених європейських країнах міністрами оборони працюють люди, далекі від військової професії, і навіть жінки. Це ж стосується і президентської посади. Просто вони вміють підібрати команду фахівців своєї справи, які є порядними та яким довіряють.

Чому б і Зеленському не дати можливість проявити себе в політиці?

Ми йдемо шляхом розвитку і нових перспектив

0

Ці слова з упевненістю промовляли не лише учасники форуму, що відбувся в Семенівській територіальній громаді. Ці слова – й на устах народного депутата України Олександра Ревеги, який активно сприяє розвитку громад, утворених на теренах Бердичівського району.

У понеділок село Великі Низгірці зустрічало учасників виїзного засідання Ради регіонального розвитку, участь у якому взяв і народний депутат України. Тут, у просторій залі зібралися небайдужі жителі Семенівської ОТГ, щоб обговорити напрямки подальшого розвитку та визначитись із векторами руху, пріоритетами, оцінили нинішній стан справ у громаді та сформулювали напрямки економічного розвитку.

У залі панувала атмосфера взаєморозуміння, ключовим моментом якої була зустріч із представниками влади усіх рівнів – від районного до обласного та державного в особі народного депутата. Олександр Ревега у своїй промові підтримав намагання громади рухатися вперед. Він підкреслив, що Семенівська громада самостійно розробляє проекти, працює над залученням інвесторів. І народний депутат пообіцяв зі свого боку всіляко підтримувати ініціативи, сприяти залученню державних коштів на розвиток інфраструктури. Так, у минулому році на території громади вже розпочались роботи з покращення транспортної інфраструктури. Це ж планують робити й у році прийдешньому, адже стан доріг – питання більш ніж наболіле.

Під час Ради регіонального розвитку в Семенівській ОТГ визначили об’єкти, які невдовзі стануть для жителів громад новими символами змін.

Отже, тісна співпраця депутата з громадою та подальша робота тривають.

Прес-служба народного депутата України.

Ліс та сміття: проблема, яка стосується кожного

0

Проблема сміття – одна з актуальних для лісів нашого краю. Лісові господарства, сільські та селищні ради кожен на своєму рівні намагаються перемогти “сміттєвого монстра”.

Поважне, бережне ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини. Пам’ятаймо, що прогулюючись у лісі, збираючи тут гриби, ви знаходитеся в гостях у вірного друга – природи.

Щороку населення країни створює близько 11 мільйонів тон твердих побутових відходів, лише 4% відсортовується та йде на переробку для використання у якості вторсировини, більше 93% – опиняється на сміттєзвалищах. Серед них офіційних – лише 6 тис, несанкціонованих (за різними даними) від 30 до 60 тис. У той час як населення країни зменшується, кількість сміття – збільшується. На жаль, ці цифри мало дивують українців і мало хто знає про ту реальну шкоду, яку несуть сміттєзвалища.

Несанкціоновані сміттєзвалища, як показав рейд Бердичівського лісництва ДП “Романівського лісгоспу АПК”, зокрема виявлено у селах Швайківка, Катеринівка, Рея. Звалище відрізняється від полігону відсутністю системи захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Тож не засмічуйте ліс, стежки, місця відпочинку – нагадують лісівники. Сміття викидайте тільки в урни, або забирайте з собою. Не розбивайте пляшок, банок. Папір не згниває два роки, а скло може поранити людину і через 100 років. Подумайте про красу природи, не зіпсованої вашими прогулянками, про добробут своє і тих, хто прийде у ліс після вас. Уникайте будь-яких, навіть найменших пошкоджень рослинності у лісі.

Пам’ятайте, що ліс, який росте навколо міст і сіл, це зелений щит, фабрика кисню, фітонцидів, електрично заряджених частинок повітря, інших біологічно активних цілющих речовин. Не рвіть квітів у лісах – багато з них занесено до Червоної книги.

Лісівники лісництва намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття. За порядком уздовж трас, узбіч та автомобільних доріг згідно із законодавством повинна слідкувати Служба автомобільних доріг.

Крім того, на Бердичівщині активно триває лісокультурна кампанія. Тож саме зараз відволікання працівників лісового господарства на прибирання сміття погано впливає на оновлення лісів.

Нагадуємо, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “засмічення лісів відходами” передбачено накладення штрафу на громадян від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 10 до 20. Згідно ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель” передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ці штрафи мають право накладати органи державного контролю за використанням і охороною земель та органи в сфері екології та природних ресурсів (статті 238-1, 242-1 КпАП).

Завдавання шкоди навколишньому середовищу карається законом. Але ефективнішою була б зміна ставлення людей до природи. Потрібно, щоб кожна людина розуміла свою відповідальність і знала, якої непоправної шкоди природі може завдати забруднення навколишнього середовища.

Ми самі творці добробуту на нашій планеті!

ДП “Романівський лісгосп АПК”
Бердичівське лісництво.

“Мобільний соціальний офіс” працюватиме на Загребеллі

0

26 лютого 2019 року з 9.00 до 17.00 в приміщенні загальноосвітньої школи №8 за адресою: м. Бердичів, вул. Олега Реготуна, 7, буде працювати “мобільний соціальний офіс”. У роботі “мобільного соціального офісу” беруть участь фахівці:

 • управління праці та соціального захисту населення;
 • управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі;
 • Бердичівського міського центру зайнятості;
 • Бердичівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
 • управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Бердичівської міської ради;
 • служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді та спорту;
 • управління житлово-комунального господарства виконкому Бердичівської міської ради;
 • Бердичівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

“Мобільний соціальний офіс” працює за принципом “єдиного вікна”. Ви зможете отримати необхідну консультацію з соціальних питань щодо

 • оформлення державної соціальної допомоги, в т.ч. і житлової субсидії;
 • реабілітації осіб з інвалідністю;
 • призначення пенсій;
 • сприяння у працевлаштуванні;
 • надання соціальних послуг територіальним центром;
 • усиновлення дітей;
 • інші питання соціального захисту населення.
 • правову допомогу.

Також Ви зможете подати документи для отримання всіх видів соціальної допомоги.

Управління праці та соціального захисту населення.

Представлення заступника голови Бердичівської райдержадміністрації

0

20 лютого голова Бердичівської райдержадміністрації Петро Яригін представ керівникам структурних підрозділів та колективу райдержадміністрації заступника Адам’яка Сергія Івановича.

Відповідне розпорядження про призначення Петро Яригін підписав 18 лютого 2019 року.

Петро Іванович привітав із призначенням Сергія Івановича та висловив впевненість у тому, що його досвід благодійної та волонтерської діяльності та прагнення змін суттєво допоможуть у вирішенні ряду питань на Бердичівщині.

У свою чергу, Сергій Адам’як подякував за довіру та висловив сподівання на плідну співпрацю.

Прес-служба райдержадміністрації.

Перше засідання окружної комісії

0

Цієї середи в актовому залі міськвиконкому відбулось перше засідання членів окружної виборчої комісії ТВО №63.

Як це бувало й у попередні роки, на перше засідання не прибуло чимало членів комісії. Основною причиною стало те, що до складу комісії включили осіб, які фактично проживають в інших населених пунктах, і працювати в бердичівській комісії не мають можливості. Отже, перелік членів комісії, опублікований на сайті ЦВК, буде коригуватись – кандидати у Президенти України та їх штаби вноситимуть свої пропозиції до ЦВК і незабаром ми побачимо в списках нові імена.

Засідання розпочав її голова Юрій Лукуц. Першим пунктом порядку денного стало прийняття присяги членів комісії. Головуючий зачитав текст і кожен із присутніх особисто склав присягу.

А далі розпочалась рутинна робота: були зачитані права та обов’язки членів комісії, затверджено календарний план роботи, також здійснено розподіл обов’язків між членами комісії. Хоча останнє питання викликало жваве обговорення, особливо, що стосується обов’язків окремих членів. Адже до складу комісії увійшли як працівники, які вже мають досвід праці в ТВК та знають численні нюанси, які виникають в процесі роботи, так і новачки. От і довелось останнім надати окремі роз’яснення. Присутні швидко дійшли консенсусу та продовжили засідання.

Одним з важливих питань організації роботи окружної комісії є її матеріально-технічне забезпечення, чим мають займатись органи місцевого самоврядування. То ж керуюча справами Бердичівського міськвиконкому Надія Мохно повідомила присутніх про те, яким чином буде забезпечуватись робота комісії, які зміни відбулись в організації роботи дільничних комісій. Їх на території Бердичева буде створено 40, у тому числі 5 спеціальних. Нагадаємо читачам, що дві дільниці для голосування змінили своє розташування. Так, дільниця, що в минулі роки діяла у приміщенні адмінкорпусу колишньої меблевої фабрики, цього року переїздить до приміщення автошколи по вулиці Ватутіна, а дільнична комісія, що до цього тут перебувала, переїде до будівлі загальноосвітньої школи №6. Межі дільничних округів при цьому не змінюються. Ще одна зміна стосується дільниці, яка діяла у приміщенні колишньої загальноосвітньої школи №3 – вона переїздить до приміщення початкової школи №18 (вулиця Михайла Грушевського).

Наостанок головуючий нагадав присутнім про те, що цього дня країна відзначає День Героїв Небесної Сотні та запропонував вшанувати подвиг Героїв, які віддали своє життя, відстоюючи ідеали демократії, свободи та незалежності України, хвилиною мовчання.

Отже, виборчий процес розпочато. Як мають надію керівники окружної комісії, її діяльність відповідатиме вимогам чинного законодавства, що дозволить кожному громадянину реалізувати свої права щодо вибору Президента України.

Анатолій Горобчук.

ЦВК затвердила склад окружної виборчої комісії, яка діятиме у Бердичеві

0

18 лютого відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, на якому були утворені 199 ОВК.

“Розглянувши подання кандидатів на пост Президента України, зареєстрованих Комісією, щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України та додані до них документи, ЦВК утворила 199 окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. Під час розгляду цього питання було оголошено кількісний склад усіх окружних виборчих комісій та названо голів, заступників голів і секретарів виборчих комісій”, – йдеться у повідомленні.

У додатку до постанови є інформація про склад окружної виборчої комісії Територіального виборчого округу №63, до складу якого входить і Бердичів:

Голова комісії – Лукуц Юрій Михайлович, 1941 року народження – від кандидата на пост Президента України Кошулинського Р.В.

Заступник голови комісії – Забродська Ольга Федорівна, 1973 року народження – від кандидата на пост Президента України Скоцика В.Є.

Секретар комісіїГаноль Аркадій Васильович, 1979 року народження – від кандидата на пост Президента України Кривенка В.М.

Члени комісії:
Бондарчук Віктор Сергійович, 1997 року народження – від кандидата на пост Президента України Наливайченка В.О.

Брунько Наталія Володимирівна, 1963 року народження – від кандидата на пост Президента України Тимошенка Ю.В.

Василюк Олена Павлівна, 1969 року народження – від кандидата на пост Президента України Садового А.І.

Вдовиченко Микола Іванович, 1956 року народження – від кандидата на пост Президента України Гриценка А.С.

Венгерук Ольга Василівна, 1957 року народження – від кандидата на пост Президента України Дерев’янка Ю.Б.

Голумбівський Сергій Юліанович, 1967 року народження – від кандидата на пост Президента України Ригованова Р.О.

Гранатюк Лариса Миколаївна, 1964 року народження – від кандидата на пост Президента України Бондаря В.В.

Гуменюк Наталія Василівна, 1958 року народження – від кандидата на пост Президента України Носенка С.М.

Давиденко Олександр Антонович, 1952 року народження – від кандидата на пост Президента України Петрова В.В.

Денисюк Неоніла Романівна, 1953 року народження – від кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А.

Діденко Анастасія Олександрівна, 1991 року народження – від кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В.

Дубінська Анастасія Володимирівна, 1990 року народження – від кандидата на пост Президента України Литвиненко Ю.Л.

Капітонова Тетяна Вікторівна, 1977 року народження – від кандидата на пост Президента України Мороза О.О.

Кіпчук Олександра Вікторівна, 1984 року народження – від кандидата на пост Президента України Безсмертного Р.П.

Коваль Олена Василівна, 1990 року народження – від кандидата на пост Президента України Ляшка О.В.

Коляда Богдан Олександрович, 1987 року народження – від кандидата на пост Президента України Зеленського В.О.

Коляда Кирило Олександрович, 1986 року народження – від кандидата на пост Президента України Насірова Р.М.

Кравченко Олена Іванівна, 1964 року народження – від кандидата на пост Президента України Кармазіна Ю.А.

Лазебний Ігор Олександрович, 1960 року народження – від кандидата на пост Президента України Шевченка І.А.

Марчук Надія Іванівна, 1955 року народження – від кандидата на пост Президента України Смешка І.П.

Мізько Яна Михайлівна, 1989 року народження – від кандидата на пост Президента України Новака А.Я.

Павліченко Роман Євгенович, 1961 року народження – від кандидата на пост Президента України Данилюка О.В.

Перегуда Ігор Анатолійович, 1965 року народження – від кандидата на пост Президента України Богомолець О.В.

Пилипенко Олександр Сергійович, 1986 року народження – від кандидата на пост Президента України Соловйова О.М.

Піщевська Наталія Володимирівна, 1976 року народження – від кандидата на пост Президента України Габера М.О.

Подгорчук Олександр Іванович, 1974 року народження – від кандидата на пост Президента України Порошенка П.О.

Поліщук Микола Васильович, 1964 року народження – від кандидата на пост Президента України Ващенка О.М.

Світко Галина Олександрівна, 1946 року народження – від кандидата на пост Президента України Шевченка О.Л.

Святецька Анастасія Андріївна, 1953 року народження – від кандидата на пост Президента України Вілкула О.Ю.

Сулима Наталія Ярославівна, 1974 року народження – від кандидата на пост Президента України Купрія В.М.

Сухорукова Ірина Анатоліївна, 1962 року народження – від кандидата на пост Президента України Журавльова В.М.

Ткачук Олексій Анатолійович, 1999 року народження – від кандидата на пост Президента України Тарути С.О.

Цициліна Жанна Анатоліївна, 1966 року народження – від кандидата на пост Президента України Капліна С.М.

Шафранов Андрій Ігорович, 1982 року народження – від кандидата на пост Президента України Мураєва Є.В.