ОСТАННІ СТАТТІ

На Бердичівщині вшанували тих, хто самовідданою працею творить найдорожче – хліб!

0

У великій залі районної адміністрації та районної ради 16 листопада 2018 року відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства України. Це свято традиційно підсумовує копітку працю аграріїв, завершує хліборобський рік, сповнений хвилювань і турбот про врожаї.

Перед початком урочистих заходів присутні мали змогу оглянути виставку сільськогосподарської продукції, тематичних робіт вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, роботи майстрів Бердичівського району, снопи – “дідухи”. Родзинкою виставки був обрядовий хліб-коровай. Запашні, рум’яні, їх для свята представила кожна селищна та сільські ради.

На святкування були запрошені ветерани праці, хлібороби, механізатори, тваринники, фермери, працівники сільського господарства, всі, хто своєю невтомною працею забезпечував розвиток сільського господарства раніше і продовжує це робити зараз.

На початку заходу ошатно вбранні в український національний одяг працівники культури внесли до зали короваї з урожаю 2018 року та урочисто вручили святий хліб керівникам району.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто відійшов у небуття, Героїв України, які своєю працею і діями прославляли рідний край.

З доповіддю про стан справ у аграрній галузі району, а також про актуальні питання сьогодення, перед присутніми виступив голова Бердичівської районної державної адміністрації Петро Яригін. Він зазначив про позитивну тенденцію у розвитку сільського господарства району, яка спостерігається сьогодні і назвав ключові державні і обласні програми підтримки аграріїв.

Голова районної державної адміністрації Петро Яригін, голова районної ради Софія Томашевська щирими словами вдячності привітали гостей заходу. Побажали сільським трудівникам Бердичівщини добробуту, радості, миру, достатку і великого людського щастя. Подякували за труд і доземно вклонилися ветеранам праці з побажанням міцного здоров’я і довголіття.

Далі очільники району провели церемонію нагородження, яка додала піднесеного настрою учасникам святкового зібрання. Так, за вагомі трудові досягнення, високі показники у сільськогосподарському виробництві та з нагоди Дня працівників сільського господарства було нагороджено спільними Грамотами, Подяками та матеріальним заохоченням найсумлінніших працівників галузі. Відзнаки трударі отримали і від Житомирської облдержадміністрації та Житомирської обласної ради. Подяками від голови облдержадміністрації Ігоря Гундича були відзначені аграрії, котрі надали допомогу жителям міста Ічня, які постраждали від вибухів.

Подяками та грошовою нагородою від імені народного депутата України Олександра Ревеги були відзначені трудівники села.

Упродовж заходу співочі та танцювальні колективи районного Центру культури і дозвілля, учасники художньої самодіяльності сільських клубів, військовий духовий оркестр 26-ї Бердичівської артилерійської бригади, народний аматорський хор “Сузір’я”, фольклорний колектив “Кралечки”, дитячий танцювальний колектив “Перлинки” дарували присутнім музичні вітання та радісний настрій. У залі панувала по-справжньому святкова й доброзичлива атмосфера.

Наостанок усіх присутніх пригостили запашним короваєм – символом завершення аграрного року, багатства, та родючості.

У цей день вшанували тих, хто взяв на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на землі і годувати країну, примножувати її славу і добробут.

Зі святом Вас, господарі матінки-землі!

Прес-служба райдержадміністрації.

Благодійна акція “З добром у серці”

0

Життя, як нива довге й пречудове
І на шляху не має вороття.
Важливо нам помітити дитину
Ту, що обділена життям.
Піднятись їй поможуть наші крила,
Які в негоду люту захистять.
Не забувай ніколи – ти ЛЮДИНА,
Не будь байдужим  до її життя.

Шановні громадяни Бердичева та Бердичівського району!

Бердичівський районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді з 19 листопада по 3 грудня 2018 року проводить благодійну акцію «З добром у серці» зі збору подарунків, іграшок та дитячих книг для дітей з інвалідністю.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у акції. На Вас чекають за адресою: м. Бердичів. пл. Соборна, 23, каб. 18, тел.: 067 189 09 06.

Не будьте байдужими!!!

СТОВ “Озадівське”: сумлінна праця для рідної громади

0
Директор СТОВ “Озадівське” Володимир Сінько.

Цієї неділі сільські трудівники відзначатимуть своє професійне свято – День працівників сільського господарства.

Наш святковий репортаж – із села Озадівка, де нині працівники сільськогосподарського підприємства “Озадівське” під керівництвом Володимира Сінька завершують роботи у полі, підводячи підсумок цьогорічної праці.

Нині СТОВ “Озадівське” обробляє землі сіл Озадівка, Лісова Слобідка, Гардишівка та Романівка, усього біля 2100 га. На цій значній для Бердичівщини орній площі колектив підприємства, що нараховує біля 40 працівників, вирощує кукурудзу, сою, соняшник, пшеницю і ріпак. Маючи такий спектр агрокультур, і головний агроном Ярослав Сурженко, і кожен член колективу мають прикласти максимум зусиль, свого вміння та таланту на те, щоб виростити гарний врожай. І він таки порадував селян, віддаючи сторицею за вкладену працю.

В автопарку сільськогосподарського підприємства нараховується 15 одиниць тракторної техніки. То ж цими листопадовими днями механізатори на чолі з головним інженером Юрієм Регетою з ранку до вечора працюють на її відновленні після сезону, підготовці до нового. У гаражі чути гуркіт металу, ритмічний тембр прогрітих двигунів.
Готуються до нового сезону і працівники насіннєвої комори №2, яку очолює Галина Скрит: тут йде обробка насіннєвого матеріалу, який має забезпечити врожай наступного року.

Лише тиша в бухгалтерії може ввести пересічного відвідувача в оману. Але праця головного бухгалтера Тетяни Гусар та її колективу хоч і тиха, але напружена та зосереджена. Від неї, як і від інших, залежить стабільна праця підприємства, фінансова дисципліна.

На наше запитання, кого з членів колективу директор СТОВ “Озадівське” Володимир Сінько бажає відмітити, почули промовисту відповідь: “Усіх! Неможливо виокремити когось конкретно. Наш колектив дружній своєю злагодженістю, бажанням працювати, здобувати результати. То ж дякую усім за активну працю, за вміння та старанність, за наполегливість у бажанні розвивати наше підприємство! Зі святом!”.

Анатолій Горобчук.


Напередодні Дня працівників сільського господарства відзначає свій 60-річний ювілей головний інженер підприємства Юрій Регета (на фото у центрі). Працівники СТОВ та особисто директор Володимир Сінько вітають ювіляра з цим гарним святом та бажають Юрію Володимировичу здоров’я, пошани від рідних та друзів, натхненної праці на благо підприємства та громади!

Агроном Ярослав Сурженко, головний інженер Юрій Регета, директор Володимир Сінько.
Головний агроном та головний інженер підприємства з механізаторами.
Обліковець-заправник Світлана Макарчук.
Механік Віктор Солодков.
Головний бухгалтер Тетяна Гусар.
Бухгалтер Ганна Яворська, головний бухгалтер Тетяна Гусар, економіст Світлана Кирилюк.
Завскладом №1 Любов Сігіда, працівник зернотоку Ольга Пацевич та механік зерноочисних машин Олександр Бутов.
Водій Болеслав Терлецький, завідуюча насіннєвої комори Галина Скрит, агроном Ярослав Сурженко.

Нехай щедро родять ниви і нехай над ними завжди буде мирне небо!

0

Шановні орендодавці сіл Іванківці, Семенівка, Садки!
Шановні працівники ПП “Климчук”!
Шановні колеги всіх сільськогосподарських підприємств району!

Директор ПП “Климчук” Микола Климчук.

Сердечно вітаємо вас з наступаючим нашим професійним святом – Днем працівників сільського господарства!

У цей святковий день ми маємо нагоду вклонитися матінці-землі і тим, для кого важка селянська праця була і залишається сенсом життя, хто попри всі негаразди і проблеми чесно і сумлінно робить свою справу.

В усі часи, як повелося із діда-прадіда, напружена хліборобська праця була і залишається запорукою виживання селян та запорукою процвітання держави.

І нині, в цей непростий час, аграрний комплекс країни щорічно, в порівнянні з іншими галузями, працює найбільш ефективно і приносить державі гарний валютний дохід.
Ваші працьовиті руки, природна мудрість, багатий досвід живлять сьогодні українську землю, стверджуючи істину: якщо є урожай, то у народі – мир і спокій.

Висловлюємо глибоку подяку хліборобам, механізаторам, тваринникам, організаторам агропромислового виробництва за їх працю.

Нехай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину мир, достаток і велике людське щастя!

Бажаємо радості, міцного здоров’я вам та вашим родинам!

Нехай щедро родять ниви і нехай над ними завжди буде мирне небо!

Директор ПП “Климчук”, депутат Семенівської ОТГ
Микола Климчук.


День працівників сільського господарства колектив приватного підприємства “Климчук” зустрічає гарними успіхами і напруженою роботою, адже сільськогосподарське виробництво практично ніколи не знає вихідних і святкових днів: за жнивами йде посів, потім щоденна праця в тваринництві. І так безкінечно. І головним багатством колективу є його люди, які творять хліб і достаток. Саме про них цей передсвятковий фоторепортаж.

Свинарки Ніна Абушко та Лілія Шевчук, ветеринарний лікар Валерій Сунгуров та заступник директора ПП “Климчук” Наталія Климчук.
Бухгалтерія ПП “Климчук”: головний бухгалтер Валентина Бонюк і бухгалтер Марія Митник.
Завідуюча складом Світлана Третяк, с. Іванківці.
Фуражири Олег Носадчук та Володимир Столяр.
Мельник для приготування кормів Микола Цаплюк.
Водій Віктор Марач.
Комбайнер Віктор Сторожук і головний агроном Іван Дмитришин.
Колектив зерносушки.
Агроном по захисту рослин Анатолій Зозуля, Людмила Ткач, Ірина Верезумська, Оксана Грошева, Іван Дмитришин.
Оператори зерносушки: Микола Козачук, Микола Єрмаков, Олег Єнічев.

Виїзний прийом громадян в селі Швайківка

0

У п’ятницю, 9 листопада, голова райдержадміністрації Петро Яригін та голова районної ради Софія Томашевська здійснили плановий виїзний прийом громадян в селі Швайківка.

За зверненням сільського голови Тараса Яригіна до участі у виїзному прийомі були залучені фахівці відділу Держгеокадастру в Бердичівському районі, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Бердичівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У ході прийому жителям села була надана консультація з питань заміни електролічильників населенню, оформлення та надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, пенсійного забезпечення, отримання компенсації на вирощення молодняка ВРХ та на придбання доїльного апарату.

Серед питань, які озвучили під час прийому було питання комплексного ремонту спортивної зали місцевої школи, заміни вікон, ремонт даху. Мешканці громади отримали консультації та вичерпні відповіді. Головою райдержадміністрації Петром Яригіним та головою районної ради Софією Томашевською взято під особистий контроль питання, котрі потребують детального вивчення.

Цього ж дня, за ініціативи сільського голови Тараса Яригіна спільно з фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснено перевірку підготовки житла до опалювального сезону, забезпечення паливом, дотримання правил протипожежної безпеки.

З батьками проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, створення комфортних умов для виховання та розвитку дітей. З метою контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей одиноким матерям, відвідали й інші родини.

У ході прийому керівники району зустрілися з колективом дитячого закладу освіти “Віночок”, ознайомилися з умовами його функціонування та потребами на найближчий період.

Сільський голова ознайомив голів адміністрації та районної ради з проектом облаштування та переоснащення фельдшерсько-акушерського пункту, так як старе приміщення майже не придатне для належної експлуатації. Тарас Петрович переконаний, що такі заклади мають обов’язково знаходитися в зручному для людей місці з максимально комфортними умовами.

Очільники району також мали змогу ознайомитися з проектом громади “Щодо благоустрою та озеленення скверу у селі Швайківка Бердичівського району”, оглянути саме місце. Сільський голова детально окреслив своє бачення розвитку громади на перспективу, поділився планами на майбутнє.

Прес-служба райдержадміністрації.

Хору ветеранів Бердичева – 35 років!

0

Чудовий ювілей в листопаді 2018 року відзначає хор ветеранів праці міського Палацу культури ім. О.Шабельника – 35 років із дня заснування. Вікова категорія хористів – від 55 до 90 років. Це ветеранська категорія людей мудрих, незламних, співочих, закоханих у пісню, в українську культуру. За плечима ветеранів нелегкий життєвий шлях, іноді вкритий тернями, людей, які дали суспільству чималий внесок сил і розуму, знань і таланту, сумління і досвіду, та залишились молодими душею, сповнені добра і любові до людей. Ось і співають хористи для людей, для радості, для краси і миру. Дехто з них вже співає у хорі 30-35 років.

Для людини 35 років – вік розквіту сил і талантів. Наш хор також знаходиться у розквіті своєї творчості. Колектив щоразу виступає з новими творами, втілює у життя свої творчі наміри і гідно несе по життю почесне звання Народного аматорського хорового колективу України.

Трохи історії з народження хору.

Колектив був організований у 1983 році як хор ветеранів війни та праці співочих геройських людей з ініціативи міської ради ветеранів Бердичева. До складу хору увійшли визволителі Бердичева – В.І.Удовидченко, І.В.Павленко, С.Й.Лівінський, ветерани війни В.О.Кашеварова, М.П.Кабакова, Є.М.Гепко, А.Г.Садук, В.М.Лафаренко, А.О.Лисенков, а також ветерани праці. Усього хор налічував 42 учасника. Першими керівниками хору були М.Дідук та Т.Муляр. І лише з 1983-го по 1985 рік хор дав 25 концертів на підприємствах міста, площах, госпіталі ветеранів війни.

У жовтні 1987 року хор очолив молодий, енергійний хормейстер Юрій Петрович В’ялов, випускник Одеської консерваторії. Почалась серйозна, кропітка робота над структурною реорганізацією хору. Хор поділили на 4 партії: сопрано, альтів, тенорів, басів. У репертуар ввели твори А капела, що підняло хор на ще вищий рівень і дало підставу для завоювання хором звання Народного.

Народний аматорський хор неодноразово нагороджувався дипломами, грамотами та цінними подарунками. У його активі – Диплом Міністерства культури СРСР. Хор – переможець телевізійного музичного конкурсу “Сонячні кларнети” (1992), має почесну Грамоту Бердичівської міської ради, управління культури облдержадміністрації (1997), Диплом облради ветеранів (2002). Хор має Почесну Грамоту Міністерства культури України за 1-е місце в конкурсі “Зорі Полісся” у 2002 році. У 2003 році хор отримав 1-е місце в обласному фестивалі ветеранських творів.

У 2005 році з числа хористів сформували ансамбль української народної пісні “Бердичі”. У 2007 році на обласному фестивалі “Лесині джерела” ім. А.Пашкевича цей гурт отримав 1-е місце в номінації “Ветеранські гурти”. Ансамбль є постійним учасником Міжнародного літературно-мистецького свята “Лесині джерела” у Новоград-Волинському.

Наш хор ветеранів є знаним у Бердичеві, на Житомирщині, в Україні. У цьому є велика заслуга його керівника Юрія В’ялова, який очолює хор понад 31 рік. У цьому є велика заслуга всіх хористів. Бо хор – це, насамперед, люди, співочі, талановиті, харизматичні. Ніби у родючий ґрунт, потрапляє сумлінна праця хормейстера у душі хористів. І тоді звучать пісні у виконанні Народного хору на багатьох концертних майданчиках міста, госпіталі ветеранів війни, у МПК ім. О.Шабельника, на площі Центральній, біля Меморіалу Героям України біля Вічного вогню, у школах…

Про кожного хориста, його життя і творчість можна писати романи. На шпальтах газети це буде коротка характеристика.

Ольга Омелянівна Яцюк. Про неї окрема мова. 32 роки вона була неперевершеним організатором хору – його старостою, його душею. Маючи абсолютний слух, гарний смак, Ольга Яцюк – чудовий альт. У 2015 році Ольга Омелянівна передала важелі правління поважній, гарній хористці Олені Мазур, залишившись почесною учасницею хору.

Понад 30 років співає у хорі Марія Домбровська, за що їй честь і хвала. У будь-яку погоду жінка, залишивши свої справи і домашнє господарств, поспішає на репетицію, на концерт хору, бо знає, що вона і її голос потрібні людям.

Понад 20 років присвятили хору співачки Раїса Повніч, Меланія Курсіна, Антоніна Радченко, Тетяна Щенявська, Людмила Кіраль, Михайло Слюсар, Зінаїда та Юрій Чебаненки, Валентина Пиріг, Ольга Протасевич, Валентина Опанасенко, Мирослав Ясельський.

Трохи менше 20 років співають у хорі Галина Кучук, Броніслава Мазнійчук, Юрій Лукуц, Михайло Багнюк, Петро Гудзь, Олена Мазур, Юрій Кирилюк, Галина Романчук, Олена Ольховська, Лідія Цимбалюк, Жанна Голуб, Людмила Дюжова.

2 роки, як прийшла до хору Ольга Козаченко і відразу ж стала солісткою та співає в ансамблі “Бердичі”. А наймолодша співачка за терміном в хорі і за віком – Тетяна Моркотун.

Тільки 2 роки співає у хорі чудовий бас – Микола Поліщук.

До речі, хор постійно поновлюється новими хористами. І ось уже у 2017 році у нас організовано чоловічий ансамбль “Невгамовні” – поки що єдиний в області ветеранський чоловічий ансамбль (октет), який у травні 2018 року на обласному фестивалі отримав відзнаку.

Варто окремо сказати про солістів хору. Це – Раїса Повніч, Тетяна Щенявська, Людмила Кіраль, Михайло Слюсар, Мирослав Ясельський, Зінаїда та Юрій Чебоненки, Олена Мазур та Юрій Кирилюк, Галина Романчук, Ольга Козаченко. Кожен хорист є окрасою хорового колективу, кожен має свій неповторний голос, хоча у хорі наші голоси звучать в унісон.

Вже пішли, на жаль, у вічний вирій чимало гарних співаків: В.Удовиченко, І.Павленко, З.Лукашова, О.Мознійчук, В. Башинський, О.Реготун, Ю.Савченко, Б.Тарасюк, А.Прасков, А.Богомаз, Н.Буржеловський, С.Костюкова, Л.Святецький, М.Казмирук, В.Кашоварова та інші ветерани. Вічна їм пам’ять.

У репертуарі хору 95 пісень: народні, класичні, пісні наших земляків І.Сльоти, А.Пашкевича, О.Стадніка, а також Т.Петриненка, О.Сидорука, пісні в обробці М.Леонтовича, В.Їжака, Ю.В’ялова.

Слід відзначити сумлінну, гарну роботу концертмейстера хору Тараса Дем’янчука.

Хор ветеранів відзначає своє 35-річчя. І при цьому за доброю традицією, ми пам’ятаємо про день народження кожного хориста, співаючи йому “Многая літа!”.

То ж бажаю нашому хоровому колективу і окремо кожному учаснику хору, хормейстеру і концертмейстеру здоров’я міцного, щастя рясного на многая літа. І усім нам миру на нашій рідній українській землі.

Дарую власний вірш:

Заспіваю пісню – посміхнеться доля
І сердечна радість вирветься на волю,
Запалає білим цвітом черемшина,
Зашумить зеленим листям яворина.
Закружляє в небі полохливим птахом,
Полетить за обрій журавлиним шляхом.
І розтане в теплих обріях весняних,
Заспіваю пісню – молодою стану.
Заспіваю пісню – відгукнеться щастя,
Буде моя пісня, мов святе Причастя.

Ольга Протасевич, член НСЖУ,
співачка хору ветеранів м. Бердичева.

На території Семенівської ОТГ запроваджують проект в області сонячної енергетики

0

На території Семенівської ОТГ у селі Великі Низгірці запроваджено другий за ліком проект НЕФКО в області сонячної енергетики, який буде реалізований в Україні у цьому році. Це перша в Україні електростанція, яка працюватиме в комплексі з екофермою, де розводитимуть овець та перепілок.

Потужність сонячної станції сягатиме 15 мегават, загальна сума в її інвестування сягнула 17 мільйонів євро. НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) – це міжнародна фінансова організація, яку створили у 1990 році країни Північної Європи. Її діяльність пов’язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють екологічному підприємництву.

Завдяки новозбудованій екофермі територію електростанції не оброблятимуть пестицидами. Також екоферма – це додаткові робочі місця як для жителів Семенівської громади, так і для її сусідів.

Прес-служба Семенівської ОТГ.

Від редакції “ЗБ”: нашим читачам нагадаємо, що першу спробу використати сонячну електроенергію на Бердичівщині здійснили в колгоспі “Маяк” (с. Велика П’ятигірка). Тут сонячні батареї обігрівали приміщення тракторного парку.

Захід у міській бібліотеці

0

У Всесвітній день боротьби з діабетом народний депутат України Олександр Ревега на запрошення ГО “Діабет і діти” із задоволенням та водночас із глибоким почуттям відповідальності відвідав захід цієї організації, що відбувся у приміщенні центральної бібліотеки Бердичева.

На сьогодні ця благодійна організація, що створена у Бердичеві, стала першою в нашій області. Вона об’єднала, здійснила підтримку і супровід сімей, у яких зростають діти із діагнозом “цукровий діабет”. Це маленькі діти, які щодня стикаються з великою проблемою. Вони вчяться з цим жити…

Але вони – перш за все діти, які так само посміхаються, граються, навчаються і мають право жити повноцінним життям. І завдання дорослих зробити їхнє життя саме таким, розфарбувати його яскравими барвами…

Народний депутат радий, що мав змогу познайомитись із цими прекрасними дітками, з їхніми батьками. Він висловив родинам Бердичева та району свою підтримку та готовність допомогти матеріально.

Прес-служба народного депутата України.